Manşet


Gülen'i, Obama'dan İsteyen Erdoğan'dan Süper Teklif: 3 Saray, 50 Uçak, 100 Mercedes...

Gülen'i, Obama'dan İsteyen Erdoğan'dan Süper Teklif: 3 Saray, 50 Uçak, 100 Mercedes...
bir sivrisinek2 haberi / 1.9.2015 20:13:22

ABD Başkanı Barack Obama'ya kızı Malia için 50 inek, 70 koyun ve 30 keçi teklif eden Kenyalı avukat Felix Kiprono’nun ardından bir başka sürpriz teklif de Fethullah Gülen için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. 3 saray, 50 uçak ve 100 Mercedes karşılığında Gülen’i Obama’dan isteyen Erdoğan, Gülen’e ilgisinin 17 Aralık 2013’te başladığını belirterek konuyu ailesiyle de görüştüğünü ve "Gülen’in fiyatını" artırmaya hazır olduğunu da belirtti.

“Gülen’in Malia’dan neyi eksik?”

Niyetinde ciddi olduğunu belirten Erdoğan, gerekirse bizzat Amerika’ya giderek Gülen’i yerinde isteyebileceğinin de altını çizdi. Gülen’i almak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu belirten Erdoğan, “Yani şimdi, Malia kızımız da Allah var güzel ama bir Gülen değil. Yürüttüğü faaliyetlerle olsun, olgunluğuyla olsun Malia’dan çok daha iyi. Malia için 50 inek veriliyorsa biz Gülen için 50 saray bile yaptırırız.” açıklamasıyla pazarlıklara açık olduğunu vurguladı.

Gülen teklife sıcak bakmıyor

Pazarlıkların uzamasının iki tarafın da aleyhine olduğunu hatırlatan Erdoğan, deneyimli alimin yaşlandıkça bunama ve değer kaybetme riski bulunduğunu, hafızasını kaybetmesi halinde kendilerinin radarından çıkabileceğine dikkat çekti. Erdoğan'ın ABD'ye teklifi bir daha düşünmesi hususunda psikolojik baskı yapmasının ardından Obama'nın konuşulan rakamlar üzerinden satışa razı olduğu ve Gülen'i ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Fakat Gülen'in yakınlarının Türkiye'de yaşamak istememesi sebebiyle teklife sıcak bakmadığı da gelen haberler arasında.


MANŞET

Açlık Grevi Yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına İlişkin Hükümetten İlk Açıklama: "Devlet Milletini Aç Bırakıyor Dedirtmeyiz!" »

Açlık Grevi Yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına İlişkin Hükümetten İlk Açıklama: "Devlet Milletini Aç Bırakıyor Dedirtmeyiz!"

KHK ile işten atıldıktan sonra açlık grevi başlatan ve 70 günü aşkındır açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklanmasına ilişkin hükümetten ilk açıklama geldi. Konuyla

devamı »
MANŞET

Merkez Bankası'ndan Erdoğan'a Seçim Jesti: "Şubemize Gelirse Faiz İndirimi Artı Dolar Kurunu 3 TL'ye Sabitleme Fırsatı Sunacağız..." »

Merkez Bankası'ndan Erdoğan'a Seçim Jesti: "Şubemize Gelirse Faiz İndirimi Artı Dolar Kurunu 3 TL'ye  Sabitleme Fırsatı Sunacağız..."

Merkez Bankası'nın izlediği para politikası yöntemlerini tasvip etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hoşnutsuzluğu daha önce defalarca dile getirmişti. Bu tepkinin üzerine Merkez Bankası faizlerde cüzi b

devamı »