Manşet


Gülen'i, Obama'dan İsteyen Erdoğan'dan Süper Teklif: 3 Saray, 50 Uçak, 100 Mercedes...

Gülen'i, Obama'dan İsteyen Erdoğan'dan Süper Teklif: 3 Saray, 50 Uçak, 100 Mercedes...
bir sivrisinek2 haberi / 1.9.2015 20:13:22

ABD Başkanı Barack Obama'ya kızı Malia için 50 inek, 70 koyun ve 30 keçi teklif eden Kenyalı avukat Felix Kiprono’nun ardından bir başka sürpriz teklif de Fethullah Gülen için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. 3 saray, 50 uçak ve 100 Mercedes karşılığında Gülen’i Obama’dan isteyen Erdoğan, Gülen’e ilgisinin 17 Aralık 2013’te başladığını belirterek konuyu ailesiyle de görüştüğünü ve "Gülen’in fiyatını" artırmaya hazır olduğunu da belirtti.

“Gülen’in Malia’dan neyi eksik?”

Niyetinde ciddi olduğunu belirten Erdoğan, gerekirse bizzat Amerika’ya giderek Gülen’i yerinde isteyebileceğinin de altını çizdi. Gülen’i almak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu belirten Erdoğan, “Yani şimdi, Malia kızımız da Allah var güzel ama bir Gülen değil. Yürüttüğü faaliyetlerle olsun, olgunluğuyla olsun Malia’dan çok daha iyi. Malia için 50 inek veriliyorsa biz Gülen için 50 saray bile yaptırırız.” açıklamasıyla pazarlıklara açık olduğunu vurguladı.

Gülen teklife sıcak bakmıyor

Pazarlıkların uzamasının iki tarafın da aleyhine olduğunu hatırlatan Erdoğan, deneyimli alimin yaşlandıkça bunama ve değer kaybetme riski bulunduğunu, hafızasını kaybetmesi halinde kendilerinin radarından çıkabileceğine dikkat çekti. Erdoğan'ın ABD'ye teklifi bir daha düşünmesi hususunda psikolojik baskı yapmasının ardından Obama'nın konuşulan rakamlar üzerinden satışa razı olduğu ve Gülen'i ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Fakat Gülen'in yakınlarının Türkiye'de yaşamak istememesi sebebiyle teklife sıcak bakmadığı da gelen haberler arasında.


MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »
MANŞET

Davutoğlu'ndan İstanbul Mitinginde Emeklilere Söz: "Zincirlikuyu Mezarlığı'nı Genişleteceğiz..." »

Davutoğlu'ndan İstanbul Mitinginde Emeklilere Söz: "Zincirlikuyu Mezarlığı'nı Genişleteceğiz..."

Partisinin İstanbul mitinginde halka seslenen Davutoğlu'nun gündeminde emekliler de vardı. Emeklilerin şikayetlerini başından beri çok iyi bildiklerini ancak ülkenin mevcut ekonomisi dahilinde kendile

devamı »