Manşet


Gülen'i, Obama'dan İsteyen Erdoğan'dan Süper Teklif: 3 Saray, 50 Uçak, 100 Mercedes...

Gülen'i, Obama'dan İsteyen Erdoğan'dan Süper Teklif: 3 Saray, 50 Uçak, 100 Mercedes...
bir sivrisinek2 haberi / 1.09.2015 20:13:22

ABD Başkanı Barack Obama'ya kızı Malia için 50 inek, 70 koyun ve 30 keçi teklif eden Kenyalı avukat Felix Kiprono’nun ardından bir başka sürpriz teklif de Fethullah Gülen için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. 3 saray, 50 uçak ve 100 Mercedes karşılığında Gülen’i Obama’dan isteyen Erdoğan, Gülen’e ilgisinin 17 Aralık 2013’te başladığını belirterek konuyu ailesiyle de görüştüğünü ve "Gülen’in fiyatını" artırmaya hazır olduğunu da belirtti.

“Gülen’in Malia’dan neyi eksik?”

Niyetinde ciddi olduğunu belirten Erdoğan, gerekirse bizzat Amerika’ya giderek Gülen’i yerinde isteyebileceğinin de altını çizdi. Gülen’i almak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu belirten Erdoğan, “Yani şimdi, Malia kızımız da Allah var güzel ama bir Gülen değil. Yürüttüğü faaliyetlerle olsun, olgunluğuyla olsun Malia’dan çok daha iyi. Malia için 50 inek veriliyorsa biz Gülen için 50 saray bile yaptırırız.” açıklamasıyla pazarlıklara açık olduğunu vurguladı.

Gülen teklife sıcak bakmıyor

Pazarlıkların uzamasının iki tarafın da aleyhine olduğunu hatırlatan Erdoğan, deneyimli alimin yaşlandıkça bunama ve değer kaybetme riski bulunduğunu, hafızasını kaybetmesi halinde kendilerinin radarından çıkabileceğine dikkat çekti. Erdoğan'ın ABD'ye teklifi bir daha düşünmesi hususunda psikolojik baskı yapmasının ardından Obama'nın konuşulan rakamlar üzerinden satışa razı olduğu ve Gülen'i ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Fakat Gülen'in yakınlarının Türkiye'de yaşamak istememesi sebebiyle teklife sıcak bakmadığı da gelen haberler arasında.


MANŞET

Türkiye'den Hollanda'ya İlk Yaptırım: "Sneijder Sınır Dışı Ediliyor." »

Türkiye'den Hollanda'ya İlk Yaptırım: "Sneijder Sınır Dışı Ediliyor."

Türk Bakanların Hollanda'ya alınmaması üzerine Türkiye harekete geçti. Hollanda'ya yaptırım uygulama kararı alınmasından sonra ilk açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Yaptırımlar hakkında bilgilen

devamı »
MANŞET

Yüksek Seçim Kurulu: "Mühürler zaten okunaklı olmuyor ki!" »

Yüksek Seçim Kurulu: "Mühürler zaten okunaklı olmuyor ki!"

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes;

devamı »