Manşet


Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Çalışmalarını Tamamladıklarını Kamuoyuna Açıkladı…

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Çalışmalarını Tamamladıklarını Kamuoyuna Açıkladı…
bir serce haberi / 2.06.2016 17:08:57

Tüm Türkiye Ramazan ayı öncesi hazırlıklarını tamamlamakla meşgulken sevindirici bir haber de Erzurum’dan geldi. Her yıl oruç tutmayan vatandaşları dövme konusundaki hızı ve başarısıyla bilinen Erzurum’da bu yıl bu önemli etkinliği belediye üstlendi. Hummalı bir çalışma sonrası artık hazır olduklarını dile getiren Büyükşehir Belediyesi basın sözcüsü Mete Korak, artık Erzurum’un bu alanda tüm Dünya’da parmakla gösterilen bir şehir olacağına vurgu yaptı.

“3 aydır çalışıyoruz…”

Sözlerine Erzurum’da oruç tutmayan vatandaşların geçtiğimiz yıllarda nasıl serkeş ve umarsızca dövüldüğünü hatırlatarak başlayan Korak, artık profesyonelleşmenin vaktinin geldiğini belirtti. Yeni tekniklerle dayak yiyecek olan kişinin artık istediği dayağı seçebileceğini de dile getiren Korak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen hastaneye gittim, geçtiğimiz Ramazan’da dayak yiyen bir vatandaşımız hala hastanede. Bir başkasının yüzü kaymış, insanlıktan çıkıp başka bi şey olmuş. Tabi Ramazan ayında daha bi sinirliyiz, o sigara içen vatandaşın ağzını burnunu dağıtmak istiyoruz, benim bile avucum kaşındı bak söyleyince ama bunu artık daha kontrollü yapmak zorundayız. Erzurum’a yakışan şekilde dayağı atıp çekilecek çok sağlam bir ekiple artık bu dalda kimse bizi geçemeyecek.”

“Ekibimiz gündüz vakti sigara içen birini gördüğünde önce etrafını sarıp vatandaşa bir menü verecek. Vatandaşımız artık akido olur, tekvando olur, klasik sopa olur tercihini sunacak, ondan sonra özenle seçilmiş ve 3 aydır bunun için hazırlanan, özellikle de sahur bile yaptırılmamış, siniri zirvede olan arkadaşlarımız vazifesini yerine getirecek. Tertemiz dayağını yiyen arkadaş da o dayaktan zevk almazsa ben de bir şey bilmiyorum.”

Tatbikat Göz Doldurdu

Basın açıklaması sonrası tatbikat için şehir merkezine geçildi. Şehrin en kalabalık noktasında elinde sigara olan bir maket 15 saniyede etkisiz hale getirildi. Alkışlarla bir anda gaza gelen ekip, kısa şortla çarşıda dolaşan bir üniversite öğrencisini de kısa sürede hastanelik ederek vatandaşların takdirini topladı. Ramazan ayına kadar sokakta el ele gezen çiftleri, yüksek sesle gülen delikanlıları, cumhurbaşkanına hakaret edenleri hedef alacak olan ekip formunu koruyacak.


MANŞET

Bir Gün Terörist, Bir Gün Normal Vatandaş İlan Edilen Hayırcılar Sadece Çapulcu Olduğu Günleri Özlüyor... »

Bir Gün Terörist, Bir Gün Normal Vatandaş İlan Edilen Hayırcılar Sadece Çapulcu Olduğu Günleri Özlüyor...

16 Nisan'da gerçekleşecek referandum öncesinde sokaklara çıkan ekibimiz mikrofonlarını referandumda Hayır oyu vereceklere uzattı. Tutuklanmamış ya da saldırıya uğrayıp hastanelik olmamış Hayırcı bulma

devamı »
MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »