Manşet


Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Çalışmalarını Tamamladıklarını Kamuoyuna Açıkladı…

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Çalışmalarını Tamamladıklarını Kamuoyuna Açıkladı…
bir serce haberi / 2.06.2016 17:08:57

Tüm Türkiye Ramazan ayı öncesi hazırlıklarını tamamlamakla meşgulken sevindirici bir haber de Erzurum’dan geldi. Her yıl oruç tutmayan vatandaşları dövme konusundaki hızı ve başarısıyla bilinen Erzurum’da bu yıl bu önemli etkinliği belediye üstlendi. Hummalı bir çalışma sonrası artık hazır olduklarını dile getiren Büyükşehir Belediyesi basın sözcüsü Mete Korak, artık Erzurum’un bu alanda tüm Dünya’da parmakla gösterilen bir şehir olacağına vurgu yaptı.

“3 aydır çalışıyoruz…”

Sözlerine Erzurum’da oruç tutmayan vatandaşların geçtiğimiz yıllarda nasıl serkeş ve umarsızca dövüldüğünü hatırlatarak başlayan Korak, artık profesyonelleşmenin vaktinin geldiğini belirtti. Yeni tekniklerle dayak yiyecek olan kişinin artık istediği dayağı seçebileceğini de dile getiren Korak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen hastaneye gittim, geçtiğimiz Ramazan’da dayak yiyen bir vatandaşımız hala hastanede. Bir başkasının yüzü kaymış, insanlıktan çıkıp başka bi şey olmuş. Tabi Ramazan ayında daha bi sinirliyiz, o sigara içen vatandaşın ağzını burnunu dağıtmak istiyoruz, benim bile avucum kaşındı bak söyleyince ama bunu artık daha kontrollü yapmak zorundayız. Erzurum’a yakışan şekilde dayağı atıp çekilecek çok sağlam bir ekiple artık bu dalda kimse bizi geçemeyecek.”

“Ekibimiz gündüz vakti sigara içen birini gördüğünde önce etrafını sarıp vatandaşa bir menü verecek. Vatandaşımız artık akido olur, tekvando olur, klasik sopa olur tercihini sunacak, ondan sonra özenle seçilmiş ve 3 aydır bunun için hazırlanan, özellikle de sahur bile yaptırılmamış, siniri zirvede olan arkadaşlarımız vazifesini yerine getirecek. Tertemiz dayağını yiyen arkadaş da o dayaktan zevk almazsa ben de bir şey bilmiyorum.”

Tatbikat Göz Doldurdu

Basın açıklaması sonrası tatbikat için şehir merkezine geçildi. Şehrin en kalabalık noktasında elinde sigara olan bir maket 15 saniyede etkisiz hale getirildi. Alkışlarla bir anda gaza gelen ekip, kısa şortla çarşıda dolaşan bir üniversite öğrencisini de kısa sürede hastanelik ederek vatandaşların takdirini topladı. Ramazan ayına kadar sokakta el ele gezen çiftleri, yüksek sesle gülen delikanlıları, cumhurbaşkanına hakaret edenleri hedef alacak olan ekip formunu koruyacak.


MANŞET

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor... »

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor...

Protestolarda ülkücülerle başlayan ve Ak Gençlik ile devam eden ve çoğu kez ülke bayraklarının karıştırılması sonucu ortaya trajikomik sonuçlar çıkaran bayrak yakma olayına MEB el atıyor. Son olarak H

devamı »
MANŞET

Devlet Bahçeli'den Çok Güçlü Bir 'Evet' Argümanı Daha: "Bizde Parlamento Olmaz Çünkü Türkçe Değil..." »

Devlet Bahçeli'den Çok Güçlü Bir 'Evet' Argümanı Daha: "Bizde Parlamento Olmaz Çünkü Türkçe Değil..."

"Türkiye'de diktatör olmaz çünkü Türkçe değil" açıklamasından sonra Devlet Bahçeli yeni bir açıklama daha yaparak gündeme bomba gibi düştü. Bu zamana kadar ki evetçilerin en güçlü argümanını ileri sür

devamı »