Manşet


Erdoğan Liderliğinde 4. Kez Toplanan Muhtarlar Şaşkın: "Meğer Memlekette Neler Oluyormuş Yahu?"

Erdoğan Liderliğinde 4. Kez Toplanan Muhtarlar Şaşkın: "Meğer Memlekette Neler Oluyormuş Yahu?"
bir Kankee haberi / 11.03.2015 01:30:11

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı'nın dördüncüsü yapıldı. Toplantıda, Gezi olaylarından faiz indirimine kadar birçok önemli gündem maddesi konuşulurken muhtarların toplantıdan şaşkın ama umutlu ayrıldıkları görüldü. Çıkışta, cumhurbaşkanının anlattıklarının etkisinde oldukları gözlenen muhtarlar şaşkınlıklarını, "Biz de dertlerimiz var sanıyorduk, meğer memlekette neler oluyormuş yahu?" sözleriyle dile getirdiler.

“Biz Gezi Bitti Sanıyorduk, Meğer Bitmemiş...”

Bu tür toplantıların çok faydalı olduğunu belirten Güzelsu Mahallesi muhtarı Ali Kaleli, "Mesela biz Gezi olayları bitti diye biliyorduk. Sayın Cumhurbaşkanı son 3 toplantıda da bundan bahsetti ama biz hani birileri bir şey dedi de ona cevap veriyor sandık. Bu hafta da doğrudan Gezicilere seslenince anladık ki Gezi'nin bittiği falan yok. Ha şahsen ben bizim oralarda bir olay görmedim ama dönünce bi daha kontrol edeyim diyorum." sözleriyle şaşkınlığını gizleyemedi.

“Anladığımız Kadarıyla Faiz Konusunda Bizden Bir Şeyler Bekliyor”

Bir başka muhtar, toplantılarda Erdoğan'ın özellikle faizlerin indirilmesi konusu üzerinde durduğunu söyleyerek, "Yani bakın, şimdi bu konuyu veterinerlerle, öğretmenlerle, avukatlarla konuşmuyor. Direkt bizi çağırıp konuşuyor. Yani bu konuda bizden bir şeyler bekliyor. Tabii ben tam olarak ne yapabiliriz bilmiyorum ama düşünmek, kafa yormak lazım. Olmazsa dönüşte esnafı gezer, kredi kartına faizi tam kaldırmasalar da düşürmeleri konusunda kulaklarını çekerim onların. İlla böyle olsun demiyorum tabii ama ilk etapta aklıma gelen bu..." sözleriyle beklentileri karşılamaya çalışacaklarını vurguladı.

"Kanalizasyon Konusu Haftaya Açılacak Diyorlar..."

Cumhuriyet mahallesi muhtarı Mahmut Kebir ise ilk toplantıda, belediye başkanlarının bazen yaptıkları gibi cumhurbaşkanının da mahallelerle ilgili sorunlarını dinleyeceğini düşündüklerini ama şu ana kadar kendilerine konuşma sırası gelmediğini ifade etti. Böyle toplantılara alışık olmadıklarını, "E tabii cumhurbaşkanlarının yaptığı muhtarlar toplantısında prosedür nasıldır bilemeyiz. Geçen toplantıda paralel yapıdan bahsedince bir arkadaş yanlış anlayıp ‘Alt yapı en büyük sorunumuz’ deyince korumalar arkadaşı kibarca susturdu. Demek ki o konu farklıydı." sözleriyle vurgulayan Kebir, "Biz küçük bir hesap yaptık, bugünkü toplantıyla birlikte sayın cumhurbaşkanının ülke gündeminde değinmediği konu kalmadı gibi. Bir tek mahallelerin sorunlarını konuşmadık. Zaten söylentilere göre 5. toplantıda kanalizasyon sorununa değinilecekmiş, sabırsızlıkla bekliyoruz." beklentilerini dile getirdi.

“Kadına Şiddeti Durdurun Dedi Ama 1 Haftada Zor Yani...”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtarlara çok güvendiğini belirten Kebir, daha önce Erdoğan'ın, Süleyman Şah operasyonundan TSK-Bahçeli kavgasına kadar birçok konuda kendilerine şikayetlerini ilettiğini ancak Süleyman Şah neydi, niye operasyon yapıldı bilemediklerinden, "Üzülmeyin sayın cumhurbaşkanım, milletin ağzı torba değil ki büzesiniz..." şeklinde teselli verebildiklerini hatırlattı. Teselli etmenin yetersiz olduğunu da ekleyen Kebir, "Bugün kadına şiddet konusunu çözmemizi istedi mesela. Tamam çözelim, kökünü kazıyalım ama 1 hafta az sanki biraz..." ifadesini kullandı.


MANŞET

AKP Özeleştiri Yaptı: "TÜBİTAK'ın Başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü Getirmekle Hata Etmişiz." »

AKP Özeleştiri Yaptı: "TÜBİTAK'ın Başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü Getirmekle Hata Etmişiz."

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devam eden operasyonlarla ilgili kamuoyuna açıklama yapan Binali Yıldırım, kapatılan iş yerleri, gazeteler, gerçekleşen gözaltılar ve görevden almalarla ilgili bil

devamı »
MANŞET

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir" »

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir"

Bira, insanlık tarihinde ilk bu topraklarda üretilen bir içki. En eski alkollü içki olan biranın coğrafyamızdaki geçmişi Sümerlere kadar uzanıyor. İnsanların büyük fabrikalar olmadan, evlerindeürettik

devamı »