Manşet


Erdoğan-Baykal Görüşmesini Değerlendiren Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımızın Yapacağı Her Türlü Koalisyona Destek İçin Hazırız"

Erdoğan-Baykal Görüşmesini Değerlendiren Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımızın Yapacağı Her Türlü Koalisyona Destek İçin Hazırız"
bir sivrisinek2 haberi / 10.6.2015 19:22:46

Cumurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Çankaya Köşkü Dışişleri Konutu’nda bir araya gelmesiyle ilgili ilk değerlendirme eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kuracağı her türlü koalisyona Ak Parti olarak gerek içerden gerekse dışarıdan destek vermeye hazırız diyen Davutoğlu, istikrarın korunmasından yana atılacak her türlü adımı destekleyeceklerini vurguladı.

İçerden Dediysek Meclis’in İçinden!

Görüşme sonrası Deniz Baykal’ın gazetecilere yaptığı "Sayın Cumhurbaşkanının her türlü koalisyon çözümüne açık bir anlayış içinde olduğunu gördüm. Muhalefetin kendi arasında bir koalisyon oluşturmasına hiçbir itirazı olmadığını memnuniyetle gördüm. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir an önce hükümetin oluşması anlayışı içinde olduğunu, olası bütün modelleri değerlendirmeye olumlu yaklaşacağı izlenimini aldım." şeklindeki açıklamayı televizyondan izlediğini belirten Davutoğlu, “Oluşacak bir koalisyona içerden veya dışarıdan destek vermeye hazırız, içerden dediysem Meclis’in içinden yani, yoksa Cumhurbaşkanımız varken Hükümeti kurup içinde yer almak ne haddimize” değerlendirmesinde bulundu.

Belki Bana da Bakanlık Verir!

Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Aslında böylesi daha iyi oldu, 7 Haziran’da aldığımız sonuç elbette ki Cumhurbaşkanımızın başarısıdır. Bunun bilincindeyiz. Şimdi iktidar partisi değiliz ve koalisyon hükümeti kurulmalı. Stratejik Derinlik diye bir kitap yazdım ben, biliyorum bu konuları. Az çok geçmiş dönemlerde bakanlık da yaptım. Belki Cumhurbaşkanımız bunları göz önünde bulundurur ve en azından bana Bakanlık verebilir. Sonuçta stratejik diye bir derinlik var yani.”

Gözler Fuat Avni’ye Çevrildi!

Sürpriz şekilde gerçekleşen Erdoğan-Baykal görüşmesine dair Deniz Baykal’ın açıklamaları kamuoyunu tatmin etmezken, gözler Fuat Avni’den gelecek ayrıntılara çevrildi. Bugüne dek yaptığı açıklama ve aktardığı bilgilerle efsaneye dönüşen sanal karakterin bu kritik görüşmeye dair hıçkırık, hapşuruk vs. dahil tüm ayrıntıları Twitter hesabından aktarması bekleniyor.


MANŞET

Başbakan Davutoğlu: “Biz Fırat Demedik, Fıtrat Dedik.” »

Başbakan Davutoğlu: “Biz Fırat Demedik, Fıtrat Dedik.”

Geçtiğimiz haftalarda devletin en üst makamlarınca, Suriye'nin Kuzeyini kontrolü altında bulunduran PYD ve PYD'nin askeri kanadı YPG'nin Fırat Nehri’nin batısına geçmesi"Kırmızı Çizgi" olarak ifade ed

devamı »
MANŞET

AKP-MHP Koalisyon Tartışmalarını İzleyen Kamu Çalışanları Tedirgin: “Şimdi Badem Bıyık mı Bırakıyoruz Sarkık Bıyık mı?” »

AKP-MHP Koalisyon Tartışmalarını İzleyen Kamu Çalışanları Tedirgin: “Şimdi Badem Bıyık mı Bırakıyoruz Sarkık Bıyık mı?”

Son günlerde siyaset kulislerini çalkalayan AKP-MHP koalisyonu olasılığı ülke gündeminde yoğun tartışmaları beraberinde getirirken bir tartışmanın da kamu sektöründe alevlendiği öğrenildi. Kamu çalışa

devamı »