Manşet


Erdoğan-Baykal Görüşmesini Değerlendiren Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımızın Yapacağı Her Türlü Koalisyona Destek İçin Hazırız"

Erdoğan-Baykal Görüşmesini Değerlendiren Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımızın Yapacağı Her Türlü Koalisyona Destek İçin Hazırız"
bir sivrisinek2 haberi / 10.6.2015 19:22:46

Cumurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Çankaya Köşkü Dışişleri Konutu’nda bir araya gelmesiyle ilgili ilk değerlendirme eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kuracağı her türlü koalisyona Ak Parti olarak gerek içerden gerekse dışarıdan destek vermeye hazırız diyen Davutoğlu, istikrarın korunmasından yana atılacak her türlü adımı destekleyeceklerini vurguladı.

İçerden Dediysek Meclis’in İçinden!

Görüşme sonrası Deniz Baykal’ın gazetecilere yaptığı "Sayın Cumhurbaşkanının her türlü koalisyon çözümüne açık bir anlayış içinde olduğunu gördüm. Muhalefetin kendi arasında bir koalisyon oluşturmasına hiçbir itirazı olmadığını memnuniyetle gördüm. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir an önce hükümetin oluşması anlayışı içinde olduğunu, olası bütün modelleri değerlendirmeye olumlu yaklaşacağı izlenimini aldım." şeklindeki açıklamayı televizyondan izlediğini belirten Davutoğlu, “Oluşacak bir koalisyona içerden veya dışarıdan destek vermeye hazırız, içerden dediysem Meclis’in içinden yani, yoksa Cumhurbaşkanımız varken Hükümeti kurup içinde yer almak ne haddimize” değerlendirmesinde bulundu.

Belki Bana da Bakanlık Verir!

Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Aslında böylesi daha iyi oldu, 7 Haziran’da aldığımız sonuç elbette ki Cumhurbaşkanımızın başarısıdır. Bunun bilincindeyiz. Şimdi iktidar partisi değiliz ve koalisyon hükümeti kurulmalı. Stratejik Derinlik diye bir kitap yazdım ben, biliyorum bu konuları. Az çok geçmiş dönemlerde bakanlık da yaptım. Belki Cumhurbaşkanımız bunları göz önünde bulundurur ve en azından bana Bakanlık verebilir. Sonuçta stratejik diye bir derinlik var yani.”

Gözler Fuat Avni’ye Çevrildi!

Sürpriz şekilde gerçekleşen Erdoğan-Baykal görüşmesine dair Deniz Baykal’ın açıklamaları kamuoyunu tatmin etmezken, gözler Fuat Avni’den gelecek ayrıntılara çevrildi. Bugüne dek yaptığı açıklama ve aktardığı bilgilerle efsaneye dönüşen sanal karakterin bu kritik görüşmeye dair hıçkırık, hapşuruk vs. dahil tüm ayrıntıları Twitter hesabından aktarması bekleniyor.


MANŞET

AKP Özeleştiri Yaptı: "TÜBİTAK'ın Başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü Getirmekle Hata Etmişiz." »

AKP Özeleştiri Yaptı: "TÜBİTAK'ın Başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü Getirmekle Hata Etmişiz."

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devam eden operasyonlarla ilgili kamuoyuna açıklama yapan Binali Yıldırım, kapatılan iş yerleri, gazeteler, gerçekleşen gözaltılar ve görevden almalarla ilgili bil

devamı »
MANŞET

Cübbeli Ahmet Hocanın Açıklamasının Ardından Türkiye Satranç Federasyonu, Şah'ın Adını "Şeyh" Olarak Değiştirme Kararı Aldı. »

Cübbeli Ahmet Hocanın Açıklamasının Ardından Türkiye Satranç Federasyonu, Şah'ın Adını "Şeyh" Olarak Değiştirme Kararı Aldı.

Yeni yıla barış, sağlık ve mutluluk temennisiyle girmemizden sadece iki gün sonra, medeniyet anlamında ciddi ilerlemeler kaydetmeye başladık. Geçen yıl Mars'taki suyla abdest almanın dinimizdeki yeri

devamı »