Manşet


Erdoğan-Baykal Görüşmesini Değerlendiren Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımızın Yapacağı Her Türlü Koalisyona Destek İçin Hazırız"

Erdoğan-Baykal Görüşmesini Değerlendiren Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımızın Yapacağı Her Türlü Koalisyona Destek İçin Hazırız"
bir sivrisinek2 haberi / 10.6.2015 19:22:46

Cumurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Çankaya Köşkü Dışişleri Konutu’nda bir araya gelmesiyle ilgili ilk değerlendirme eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kuracağı her türlü koalisyona Ak Parti olarak gerek içerden gerekse dışarıdan destek vermeye hazırız diyen Davutoğlu, istikrarın korunmasından yana atılacak her türlü adımı destekleyeceklerini vurguladı.

İçerden Dediysek Meclis’in İçinden!

Görüşme sonrası Deniz Baykal’ın gazetecilere yaptığı "Sayın Cumhurbaşkanının her türlü koalisyon çözümüne açık bir anlayış içinde olduğunu gördüm. Muhalefetin kendi arasında bir koalisyon oluşturmasına hiçbir itirazı olmadığını memnuniyetle gördüm. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir an önce hükümetin oluşması anlayışı içinde olduğunu, olası bütün modelleri değerlendirmeye olumlu yaklaşacağı izlenimini aldım." şeklindeki açıklamayı televizyondan izlediğini belirten Davutoğlu, “Oluşacak bir koalisyona içerden veya dışarıdan destek vermeye hazırız, içerden dediysem Meclis’in içinden yani, yoksa Cumhurbaşkanımız varken Hükümeti kurup içinde yer almak ne haddimize” değerlendirmesinde bulundu.

Belki Bana da Bakanlık Verir!

Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Aslında böylesi daha iyi oldu, 7 Haziran’da aldığımız sonuç elbette ki Cumhurbaşkanımızın başarısıdır. Bunun bilincindeyiz. Şimdi iktidar partisi değiliz ve koalisyon hükümeti kurulmalı. Stratejik Derinlik diye bir kitap yazdım ben, biliyorum bu konuları. Az çok geçmiş dönemlerde bakanlık da yaptım. Belki Cumhurbaşkanımız bunları göz önünde bulundurur ve en azından bana Bakanlık verebilir. Sonuçta stratejik diye bir derinlik var yani.”

Gözler Fuat Avni’ye Çevrildi!

Sürpriz şekilde gerçekleşen Erdoğan-Baykal görüşmesine dair Deniz Baykal’ın açıklamaları kamuoyunu tatmin etmezken, gözler Fuat Avni’den gelecek ayrıntılara çevrildi. Bugüne dek yaptığı açıklama ve aktardığı bilgilerle efsaneye dönüşen sanal karakterin bu kritik görüşmeye dair hıçkırık, hapşuruk vs. dahil tüm ayrıntıları Twitter hesabından aktarması bekleniyor.


MANŞET

Suudi Arabistan Şeytan Taşlarken Devlet Taşı Kullanmayanların Sevaplarının İşlenmeyeceğini Açıkladı... »

Suudi Arabistan Şeytan Taşlarken Devlet Taşı Kullanmayanların Sevaplarının İşlenmeyeceğini Açıkladı...

İslam'da hac ibadetinin önemli bir parçası sayılan şeytan taşlama ritüelinde son zamanlarda kaçak yollarla elde edilen ucuz taşların kullanılması Suudi Arabistan'da ülkenin gündemine oturdu. Şeytan ta

devamı »
MANŞET

Sınırsız Cinsel Özgürlük Hedefleyen Hollanda'da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı "Karşı Cins" Kavramını Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor... »

Sınırsız Cinsel Özgürlük Hedefleyen Hollanda'da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı "Karşı Cins" Kavramını Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor...

Avrupa'da cinsel özgürlüğün "kim kime dum duma" aşamasına geldiği, cinsel ayrımcılığın tamamen ortadan kalktığı, kadın ya da erkeğin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin birbirleriyle evlenebildiği Hollanda'

devamı »