Manşet


Eğitim Bir Sen, Birçok Üyesini Uyardı: "Henüz Kesin Bir Şey Yok, Siz Yine AKP iktidarmış Gibi Orucunuzu Tutun..."

Eğitim Bir Sen, Birçok Üyesini Uyardı: "Henüz Kesin Bir Şey Yok, Siz Yine AKP iktidarmış Gibi Orucunuzu Tutun..."
bir PAMIR01 haberi / 17.06.2015 21:38:13

AKP iktidarı döneminde üye sayısını büyük bir hızla artıran ve başka sendikalara üye birçok eğitim neferinin sendikalarını bırakarak bünyesine katıldığı Eğitim Bir-Sen, 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan gerilimi ve kararsızlığı azaltmak için tüm üyelerine çağrıda bulundu. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Abdullah Serfin (53), seçim sonuçlarının sendikaya yansımalarını ve koalisyon kaygısı sebebiyle Ramazan ayını nasıl geçireceklerine karar veremeyen birçok üyenin izleyecekleri yol haritasını kamuoyuyla paylaştı.

“Erken seçim olabilir, orucunuzu tutun”

Konuşmasına Ramazan ayının tüm Eğitim Bir-Sen camiasına mübarek olması dileğiyle başlayan Serfin; “7 Haziran seçim sonuçları ilk etapta şahsımı da endişeye sevk etmiş, ‘acaba’ dedirtmiştir. Ancak siyasi büyüklerimizle yaptığımız fikir alış verişleri sonucu, erken seçim ihtimalinin güçlü göründüğü ve bu sebeple AKP iktidarının devam edeceği anlaşılmıştır. Dolayısıyla sendikamızın ilerleyen günlerde de devletimizin imkanlarından tamamen yararlanmasının önünde bir engel olmadığı görülmüştür.” sözleriyle konuya açıklık getirirken, kafasında soru işaretleri bulunan birçok üyesine de “En azından göze görünen ibadetlerinizi sürdürün, orucunuzu tutun mesela” diyerek temkinli olmaları yönünde mesaj verdi.

"Paylaşımlarınıza dikkat edin!"

Konuşmanın devamında uyarılarını daha da netleştiren Serfin, "Çevrenin gazına gelerek AKP'nin iktidar olmayacağı zehabına kapılan bazı arkadaşlar orda burda rakılı, mezeli fotoğraflar paylaşıyorlar. Profil fotoğrafını Atatürk yapanlar, Kürtçe kurslarına yazılanlar, ülkücü bıyığı bırakanlar vs. var. Son derece tehlikeli şeyler bunlar. Henüz bir şey kesinleşmemişken böyle fütursuzca şeylere kalkışmanız, hem sendikaya hem sizlere zarar verir. Sonuçta yeni hükümetin kimlerden oluşacağı belli değil. Cumhurbaşkanımızın sendikamıza olan ilgisi zaten tüm kamuoyunun malumu. Lütfen hiçbir şey kesinleşmeden saçma sapan görüntüler sergilemeyin." sözleriyle üyelerinin daha önceden yaptıkları gibi nabız yoklayarak hareket etmelerini istedi.


MANŞET

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı... »

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı...

Nüfusun hızla artmasına bağlı olarak kişi başına düşen muayene ve ilaç tüketim ortalamasının da her geçen yıl artması üzerine SGK, tedavi masraflarındaki yüksek maliyetin önüne geçmek için harekete ge

devamı »
MANŞET

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...” »

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...”

Hinduizm, Brahmanizm, Budizm ve daha birçok dinin yaşam alanı olan Hindistan’da kültürel zenginlik, hayatı durma noktasına getirdi. Her din için bayram tatili verilen ülkede nerdeyse çalışılacak günün

devamı »