Manşet


Dün Gece Yaşanan Darbe Girişiminin, Pokemon Toplamaya Çıkmış Birkaç Heyecanlı Askerin İşi Olduğu Anlaşıldı…

Dün Gece Yaşanan Darbe Girişiminin, Pokemon Toplamaya Çıkmış Birkaç Heyecanlı Askerin İşi Olduğu Anlaşıldı…
bir apolitik haberi / 17.07.2016 00:31:27

15 Temmuz 2016 akşam saat 20:30 itibariyle başlayan darbe girişimi ertesi gün sabah saatlerinde tamamen etkisiz hale getirildi. Kalkışmanın sona ermesi üzerine bu girişimin niye yapıldığı sorusu da cevap bulmaya başladı. Dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go oyununun kısa sürede bağımlısı haline gelen bir grup askerin aldığı istihbarat üzerine harekete geçtiği, istediği pokemonları bulamayınca da ortalığı birbirine kattığı açıklandı.

Sarayda Pikachu Var Sanmışlar

Olayla ilgili açıklama yapan üst düzey askeri yetkili Ahmet Korak, askeriyenin içindeki birkaç manyağın, bulunması çok zor olan Pikachu için harekete geçtiğini, Ak-Saray’da gücü 155 olan bir Pikachu’nun bulunduğu istihbaratı gelmesi üzerine bu girişimi başlattığını belirtti:

"Şimdi tabi paralel yapı da bu işin içindedir muhakkak ama ilk başta bizim mallar aldığı bilgi ile saraya doğru yola çıkmış. Ha bu ilk istihbarat Pensilvanya’dan gelmiş olabilir, hatta bizce kesin oradan geldi, oyunun yapımcıları da zaten okyanus ötesinde. Atmış saraya 2-3 Pikachu, askeri heyecanlandırmış. Bununla da kalmayıp, Boğaziçi Köprüsü’ne Charizard koymuş i.neler. Çok büyük tahrik var, yani şimdi ben şu odada bir Charizard görsem önce hepinizi etkisiz hale getirir, sonra onu yakalarım, Charizard öyle bi pokemon."

Pokestop Genelkurmay Karargahı

Gerçekten gelmiş olabilir mi diye telefonuyla bir müddet pokemon arayan Korak, gele gele Ratata’nın gelmesine sinirlenip telefonu fırlattıktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu oyun öyle bir bağımlı yaptı ki bazı insanları, gözü başka bir şey görmez oldu. Askerin içinde dün akşam yapılan yanlışlığa tam dur denecekken okyanus ötesi yine yaptı yapacağını ve genelkurmay karargahını pokestop noktasına çevirdi. Bu da mı tesadüf? Artık saf, temiz, demokrasiye inancı tam olan askeri bile tutamaz olduk. Olay çığırından çıktı. Helikopteri kapan havadan pokemon aramaya, yumurtası olan onu kırmak için meclise doğru yürümeye başladı. Sonunda hala 3310 kullanan bir iki askere ulaşıldı da durum kontrol altın alındı. Paralel yapının bu kirli oyununu milletimiz bir kez daha bozmuş oldu.

"Skörtıl Zannettik, Davutoğlu Çıktı…"

Korak’ın açıklamaları sonrası gözaltına alınan askerler, pişman olduklarını, oyunun kendilerini çok etkilediğini belirtti. Polisin izniyle kısa bir açıklama yapan binbaşı H. M. ise pişmanlık içinde şunları söyledi:

"Ankara’nın tenha sokaklarında pokemon ararken sevimli küçük bir şey gördüm. Aha skörtıl yakaladım diye attım poketopunu bir baktım Ahmet Davutoğlu çıktı. İlk başta bir debelendi, sonra çıktı poketopundan. Ben de sinirlenip bir daha attım, 4. denememde artık yoruldu ve poketopunun içine girdi. Bir saat sonra Allah’ım ben ne yaptım deyip geri çıkarttım Davutoğlu’nu. O kadar iyi bir insan ki bana o an küfrederken bile hala yüzünde tebessüm vardı. Ben bıraktıktan sonra tekrar gözden kayboldu, çok pişmanım."


MANŞET

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkan Yıldırım: "Oyuncu Değilim Kurpiyerim, Ata Geleneğidir Bizde...." »

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkan Yıldırım: "Oyuncu Değilim Kurpiyerim, Ata Geleneğidir Bizde...."

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım Singapur'da bir kumarhanede çekilen görüntüleri hakkında konuştu. Temizlik hastalığı olduğundan ve tozlu gördüğü masayı dayanamayıp sildiğinden

devamı »
MANŞET

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu... »

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu...

Bir süredir kendisinden haber alamayan komşuları şüphelenerek kontrol amaçlı ülkeye geldi. Çilingir yardımıyla açılan sınır kapısından içeri giren komşular Moğolistan'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Ö

devamı »