Manşet


1) Doğu Perinçek – Bu Adamdaki Ümidin %1’i Bizde Olsa Var Ya...

1) Doğu Perinçek – Bu Adamdaki Ümidin %1’i Bizde Olsa Var Ya...
bir ahraz haberi / 21.06.2018 23:23:37

Resmi Gaste ekibi olarak sizlere, eğer başımıza bir iş gelmezse, tüm cumhurbaşkanı adaylarını tanıtan, bir yazı dizisi hazırladık. Kime oy vereceğinize karar vermeden önce bu yazı dizisini  mutlaka okuyorsanız işiniz yaş, kusura bakmayın. Kendimize göre klavyemizin başından yaptığımız değerlendirmeyle oy değiştirebiliyorsak söyleyin, ona göre biz de yeni bi iş bakalım, danışmanlık falan olur belki, ay hadi inşallah...

İlk adayımız Doğu Perinçek. Aslında bu yazı dizisini hazırlamaya başlamadan önce biz aday olduğunu bilmiyorduk. Bir iki yerde duymuştum da şakadır demiştim, yapmaz demiştim ama yapmış, aday olmuş. İşin kötüsü 100 binin üstünde kişi de Perinçek cumhurbaşkanı adayı olsun diye başvuruda bulunmuş. Bu kadar eğlenceli insanla aynı ülkede yaşayıp hala ümitsizseniz size diyecek lafımız yok.

“Cidden kazanacağını düşünüyor mudur acaba?”

İnsan düşünmeden edemiyor. Şimdi Doğu Perinçek evinde, varsa bir seçim bürosunda seçimi kazanmak için, hiç olmadı ikinci tura kalmak için çalışmalar yapıyor mudur acaba? En kötüsü hayal kuruyor mudur? %51,4 ile yeni cumhurbaşkanımız Doğu Perinçek... derken MHP seçim arabasının sesini duyup uykusundan uyanıyor mudur? İnsan emekli olduğu zaman bir okey ekibi olmalı veya bahçe işlerine falan kendini vermeli, yazık ya.

Türkiye’de umudu temsil eden, “Elbet bir gün...” mottosuna 60 yıldır can veren, yeniliyorsan bir daha yenil, daha iyi yenil sözünü sürekli yenilerek sağlamlaştıran Doğu Perinçek, bu seçimde de kimseyi yanıltmadan güzelce yenilecek gibi duruyor. Hadi Doğu Perinçek, biliyoruz yoruldun ama bu sefer de yapamayabilirsin, güvenimiz sonsuz.

Bizce Alacağı Oy

Resmi Gazete’de açıklanacak oy sonucunu bilemeyiz şimdiden ama bu yazı dizisi boyunca Resmi Gaste olarak bizim de tahmini oy dağılımımız olacak. Hiç öyle anket falan yapmadık gerçi, arkadaşlara  sorduk, kararsızları da dağıtmadık, gittik “Bi karar verin artık amk!” diye kavga ettik, yer yer dayak da yedik, oylarımızın toplamını %100’e eşitlemeye çalıştık (bunu yapmayan anket firmaları bile var) ve en sonunda bir sonuca vardık.

Bizim Resmi Gaste ekibi olarak Doğu Perinçek için geleceğini düşündüğümüz oy oranı, maalesef bir şey yazmamız gerekiyormuş, 0.2. Yaşına hürmeten o da, yoksa klavyenin maliyetine değmiyor.

Vaatleri

HDP Kapatılacak. – Yıl olmuş 2018, hala parti kapatma falan kaldı mı diyeceğiz ama biz bu yazıyı yazarken bile HDP kapatılıyor olabilir. Perinçek iddialı, iktidara gelirse kapatacak partiyi, hiç şakası yok, gülmeyin arkadaş, yaşlı başlı adam.

Mazot 2 TL. – Tuvalet fiyatlarından yerli arabanın beynine kadar her şeyi konuştuğumuz ilginç bir seçime giderken bile mazot konusu tabii ki değişmiyor ve Perinçek mazotu iki tuvalet parasına indireceğini söylüyor.

Suriye ile Dayanışma. – Esad kardeş bu seçimde çok gündeme gelmese de Suriye meselesi artık bizim iç meselemiz tabi. Bu konuda Perinçek, Esad yönetimi ile anlaşmalar falan yapacağını söylüyor. Esad’ın bile haberi olmayabilir bundan da neyse.

Sıradaki yazımız başka bir atanamayan siyasetçi Temel Karamollaoğlu, sağlıcakla kalın...


MANŞET

Aşırı Sıcaklarla Birlikte Yaşanan Orman Yangınlarına İlişkin Hükumetten Açıklama: "Demek ki Neymiş? Ormanları Yok Etmemişiz" »

Aşırı Sıcaklarla Birlikte Yaşanan Orman Yangınlarına İlişkin Hükumetten Açıklama: "Demek ki Neymiş? Ormanları Yok Etmemişiz"

AKP hükumeti, 3. Köprü, 3. Havalimanı ve başka birçok inşaat faaliyeti sebebiyle sürekli eleştirmiş, Gezi Parkı projesi sebebiyle milyonlarca kişi tarafından protesto edilmişti. Ormanları yok etmekle

devamı »
MANŞET

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor. »

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor.

Bir yıl önce tutuklanan Alman vatandaşı Deniz Yücel'in, Almanya ile ilişkilerin düzelmesinin ardından tahliye edilmesi üzerine diğer tutuklu gazeteciler için devreye girecek ülke lideri arayışları hız

devamı »