Manşet


1) Doğu Perinçek – Bu Adamdaki Ümidin %1’i Bizde Olsa Var Ya...

1) Doğu Perinçek – Bu Adamdaki Ümidin %1’i Bizde Olsa Var Ya...
bir ahraz haberi / 21.06.2018 23:23:37

Resmi Gaste ekibi olarak sizlere, eğer başımıza bir iş gelmezse, tüm cumhurbaşkanı adaylarını tanıtan, bir yazı dizisi hazırladık. Kime oy vereceğinize karar vermeden önce bu yazı dizisini  mutlaka okuyorsanız işiniz yaş, kusura bakmayın. Kendimize göre klavyemizin başından yaptığımız değerlendirmeyle oy değiştirebiliyorsak söyleyin, ona göre biz de yeni bi iş bakalım, danışmanlık falan olur belki, ay hadi inşallah...

İlk adayımız Doğu Perinçek. Aslında bu yazı dizisini hazırlamaya başlamadan önce biz aday olduğunu bilmiyorduk. Bir iki yerde duymuştum da şakadır demiştim, yapmaz demiştim ama yapmış, aday olmuş. İşin kötüsü 100 binin üstünde kişi de Perinçek cumhurbaşkanı adayı olsun diye başvuruda bulunmuş. Bu kadar eğlenceli insanla aynı ülkede yaşayıp hala ümitsizseniz size diyecek lafımız yok.

“Cidden kazanacağını düşünüyor mudur acaba?”

İnsan düşünmeden edemiyor. Şimdi Doğu Perinçek evinde, varsa bir seçim bürosunda seçimi kazanmak için, hiç olmadı ikinci tura kalmak için çalışmalar yapıyor mudur acaba? En kötüsü hayal kuruyor mudur? %51,4 ile yeni cumhurbaşkanımız Doğu Perinçek... derken MHP seçim arabasının sesini duyup uykusundan uyanıyor mudur? İnsan emekli olduğu zaman bir okey ekibi olmalı veya bahçe işlerine falan kendini vermeli, yazık ya.

Türkiye’de umudu temsil eden, “Elbet bir gün...” mottosuna 60 yıldır can veren, yeniliyorsan bir daha yenil, daha iyi yenil sözünü sürekli yenilerek sağlamlaştıran Doğu Perinçek, bu seçimde de kimseyi yanıltmadan güzelce yenilecek gibi duruyor. Hadi Doğu Perinçek, biliyoruz yoruldun ama bu sefer de yapamayabilirsin, güvenimiz sonsuz.

Bizce Alacağı Oy

Resmi Gazete’de açıklanacak oy sonucunu bilemeyiz şimdiden ama bu yazı dizisi boyunca Resmi Gaste olarak bizim de tahmini oy dağılımımız olacak. Hiç öyle anket falan yapmadık gerçi, arkadaşlara  sorduk, kararsızları da dağıtmadık, gittik “Bi karar verin artık amk!” diye kavga ettik, yer yer dayak da yedik, oylarımızın toplamını %100’e eşitlemeye çalıştık (bunu yapmayan anket firmaları bile var) ve en sonunda bir sonuca vardık.

Bizim Resmi Gaste ekibi olarak Doğu Perinçek için geleceğini düşündüğümüz oy oranı, maalesef bir şey yazmamız gerekiyormuş, 0.2. Yaşına hürmeten o da, yoksa klavyenin maliyetine değmiyor.

Vaatleri

HDP Kapatılacak. – Yıl olmuş 2018, hala parti kapatma falan kaldı mı diyeceğiz ama biz bu yazıyı yazarken bile HDP kapatılıyor olabilir. Perinçek iddialı, iktidara gelirse kapatacak partiyi, hiç şakası yok, gülmeyin arkadaş, yaşlı başlı adam.

Mazot 2 TL. – Tuvalet fiyatlarından yerli arabanın beynine kadar her şeyi konuştuğumuz ilginç bir seçime giderken bile mazot konusu tabii ki değişmiyor ve Perinçek mazotu iki tuvalet parasına indireceğini söylüyor.

Suriye ile Dayanışma. – Esad kardeş bu seçimde çok gündeme gelmese de Suriye meselesi artık bizim iç meselemiz tabi. Bu konuda Perinçek, Esad yönetimi ile anlaşmalar falan yapacağını söylüyor. Esad’ın bile haberi olmayabilir bundan da neyse.

Sıradaki yazımız başka bir atanamayan siyasetçi Temel Karamollaoğlu, sağlıcakla kalın...


MANŞET

Bir Gün Terörist, Bir Gün Normal Vatandaş İlan Edilen Hayırcılar Sadece Çapulcu Olduğu Günleri Özlüyor... »

Bir Gün Terörist, Bir Gün Normal Vatandaş İlan Edilen Hayırcılar Sadece Çapulcu Olduğu Günleri Özlüyor...

16 Nisan'da gerçekleşecek referandum öncesinde sokaklara çıkan ekibimiz mikrofonlarını referandumda Hayır oyu vereceklere uzattı. Tutuklanmamış ya da saldırıya uğrayıp hastanelik olmamış Hayırcı bulma

devamı »
MANŞET

Belçika Hükümeti, Emine Erdoğan'ın Ziyaretinin Ardından Siyasi Temasların Damsız Gerçekleştirilmesine Karar Verdi... »

Belçika Hükümeti, Emine Erdoğan'ın Ziyaretinin Ardından Siyasi Temasların Damsız Gerçekleştirilmesine Karar Verdi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetin ayrılmaz bir parçası olan Emine Erdoğan'ın Belçika ziyareti sırasında sergilediği davranışlar ülkede alay konusu olurken, birçok Belçikalının da asabını

devamı »