Manşet


İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Patlamaları İle İlgili Olarak "Darbeci Laik Kürt Ocağı” ile “Milliyetçi Kürt Kemalistler" İsimleri Üzerinde Duruyor...

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Patlamaları İle İlgili Olarak "Darbeci Laik Kürt Ocağı” ile “Milliyetçi Kürt Kemalistler" İsimleri Üzerinde Duruyor...
bir Kankee haberi / 6.6.2015 14:57:12

Dün HDP’nin Diyarbakır mitinginde patlayan ve 2 kişinin ölümü, yüzlerce insanın yaralanmasına sebep olan bombalarla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Taner Yıldız’ın olayın trafodan kaynaklanmadığını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada iki örgüt ismi üzerinde durduklarını ancak bir ayrım yapmakta zorlandıklarını belirtti.

Nasıl Olsa DHKP-C Üstlenir Diye Kıpırdamamışlar

Konuyla ilgili bir basın açıklaması düzenleyen İçişleri Bakan vekili Sebahattin Öztürk, patlamayı duyduklarında üzerinde çok durmadıklarını itiraf ederken nasıl olsa DHKP-C çıkar olayı üstlenir diye olay yeri inceleme ekibi göndermediklerini ifade etti. “Biliyorsunuz ben de yeniyim, Sayın Ala olsa ikinci patlama olmadan faili açıklardı ama ben o aşamada değilim henüz.” diyerek eksiklikleri olduğunu saklamayan Öztürk, “Biz de o arada boş durmayalım dedik, meydandaki kitleye müdahale ederek olası yaralanmaların önüne geçmeye çalıştık. Baktık ki DHKP-C’den ses yok, anladık ki bunlar yapmamış.” sözleriyle süreci özetledi.

“Örgütler Yeni Diye Ön Yargılı Olmayalım…”

Saldırıyla ilgili iki isim üzerinde durduklarını belirten Öztürk, basın mensuplarını, isimleri duyduğunda 'Bunları ilk kez duyuyoruz' gibi tepkiler vermemeleri konusunda uyardı ve ekledi; "Piyasaya yeni giren Çin malı ürünlere de böyle tepkiler veriliyor ama kabul edelim, adamlar kaliteli işler de yapıyor." Şu ana kadar yapılan incelemelerde öne çıkan iki örgütün “Darbeci Laik Kürt Ocağı” ile “Milliyetçi Kürt Kemalistler” olduğunu açıklayan Öztürk, isimlere bakılırsa niyetlerin rahatça anlaşılabileceğini söylemekten de geri durmadı.

“Şeyden Şüphelendik…”

Söz konusu örgütleri yaklaşık 15 gündür takipte olduklarını belirten Öztürk,  her iki örgütün de nerden bakılsa 7-8 üyesi bulunan profesyonel yapılar olduğunun altını çizdi. Her iki örgütün de Whatsapp grupları bulunduğunu söyleyen bakan vekili, örgütün isimlerini de izlemeleri yapan güvenlik güçlerinin bulduğunu belirtti. Öztürk,  “Arkadaşlar açıkçası güzel isimler bulmuşlar, ha sonra o örgütler deşifre olur adları farklı çıkar, benim onlara tavsiyem bu adları kullanmaları olur.” şeklinde tavsiyede bulunduktan sonra “Tabii şimdi açıklayamam ama şeyden şüphelendik...yani yazışmalara bi baksanız uuuuu acayip acayip şeyler…Kesin bunlardan biri yapmıştır bizce, hatta kesin. Arkadaşlar titizlikle tartışıyorlar hangisi olduğuna karar verdiklerinde açıklama yapılacaktır…” diyerek sonuca yakın olduklarını ifade etti.


MANŞET

Cübbeli Ahmet Hocanın Açıklamasının Ardından Türkiye Satranç Federasyonu, Şah'ın Adını "Şeyh" Olarak Değiştirme Kararı Aldı. »

Cübbeli Ahmet Hocanın Açıklamasının Ardından Türkiye Satranç Federasyonu, Şah'ın Adını "Şeyh" Olarak Değiştirme Kararı Aldı.

Yeni yıla barış, sağlık ve mutluluk temennisiyle girmemizden sadece iki gün sonra, medeniyet anlamında ciddi ilerlemeler kaydetmeye başladık. Geçen yıl Mars'taki suyla abdest almanın dinimizdeki yeri

devamı »
MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »