Manşet


Davutoğlu Terörle Mücadele Paketini Açıkladı: "Stüdyo şehirler kuruyoruz..."

Davutoğlu Terörle Mücadele Paketini Açıkladı: "Stüdyo şehirler kuruyoruz..."
bir ahraz haberi / 6.2.2016 00:40:50

Uzun zamandır konuşulan Terörle Mücadele Eylem Planı’nı Mardin'de açıklayan Davutoğlu, bu paket ile birlikte artık sorunun kökünden çözüleceğini aktardı. Hükümet olarak çok titiz bir çalışma yaptıklarını belirten Başbakan Davutoğlu, şehirlerin yeniden inşa edilerek 2+1, 1+1, ve gerekli görülürse stüdyo tipi şehirler kurularak terörün bitirileceğini müjdeledi.


"Öncelikle herkes şunu bilsin ki terörle mücadele edeceğiz..."

Mardin’den yurda seslenen Davutoğlu, geçmiş dönemde yapılan çalışmaların modern Türkiye’ye uyarlanamadığını ve bu yüzden kalıcı barışın sağlanamadığını belirtti. Yapılan çalışmaların tamamen terörü bitirmek için olduğunu aktaran Davutoğlu, çalışmanın detayları hakkında da bilgi verdi:

“Biz 2016 Türkiye’sine yakışır bir şekilde bu terörü bitireceğiz. Bu çalışma kapsamında artık Mardin ile Diyarbakır bir araya gelip 1+1, Bitlis, Siirt ve Batman birleşip 2+1 şekilde yeniden dizayn edilecek. Bu arada ilçeler ve bazı küçük yerleşim yerleri de, hani mutfakla birleşen oda olur ya, o konseptte bu şehirlerin içinde olacak. Son olarak Sur, Cizre, Nusaybin gibi ilçeler stüdyo ilçe tarzında düzenlenecek. Bu çalışmanın sonucunda hep beraber bir mahalle ortamında, rezidans tadında yaşanan güzel bir ülke olacağız inşallah.”


Paketin Diğer Maddeleri

Salondan kopan alkış tufanı sonrası iyice gaza gelen Davutoğlu, paketin diğer maddelerini de açıkladı. İşte Terörle Mücadele Eylem Planı’nın maddeleri:

- Terörle mücadele ekiplerine Türkçe ve edebiyat öğretmenleri tarafından ders verilecek. Duvar yazılarındaki imla hataları en aza indirilecek.

- Güneydoğu’daki futbol takımlarının statları hiçbir taraftarın giremeyeceği biçimde yeniden tasarlanacak.

- Okullarda görevli öğretmenler; gündüz öğretmen, akşamüzeri polis, gece de hemşirelik yapacak. Mesaileri eksiksiz yatırılacak.

- Doğum kontrol hapı, sezaryen ve kürtajla mücadele kaldığı yerden devam edecek. Sadece Güneydoğu’da değil, tüm yurtta çiftler sevişmeye zorlanacak.

- Bölgedeki istihbarat çalışmaları güçlendirilecek. MİT’in en azından olaylar yaşanırken durumdan haberdar olması için kapsamlı çalışma yürütülecek.

- Büyükşehir yasasının değişmesiyle belediye başkanları, ne zaman ve nereye isterse anında dinozor heykeli dikebilecek. Bu konuda başkanlara tam yetki verilecek.


MANŞET

Ünlü Araştırma Şirketi Lusail International Media, Ortadoğu'nun En Güçlü Ordularını Sıraladı: "3. Çin, 2. Rusya, 1. ABD." »

Ünlü Araştırma Şirketi Lusail International Media, Ortadoğu'nun En Güçlü Ordularını Sıraladı: "3. Çin, 2. Rusya, 1. ABD."

Yaptığı araştırmalarla her yıl gündem yaratan ünlü araştırma şirketi Lusail International Media, bu kez, ateşli günlerin yaşandığı Ortadoğu’da yer alan en güçlü orduları sıraladı. Sıralamada, Ortadoğu

devamı »
MANŞET

Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler." »

Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler."

Referanduma giderken muhalefetin yürüttüğü kampanyanın ana maddesi, Cumhurbaşkanına verilen olağanüstü güçlerdi. Cumhurbaşkanını kimsenin denetleyemeyeceğini söyleyip duran CHP, Avrupa'dan dün gelen k

devamı »