Manşet


Davutoğlu 64. Hükumetin Eylem Planında Müjdeyi Verdi : "2023'te Sınavlar Kalkıyor"

Davutoğlu 64. Hükumetin Eylem Planında Müjdeyi Verdi : "2023'te Sınavlar Kalkıyor"
bir gaal haberi / 13.12.2015 08:23:36


Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da 64. Hükümetin eylem planı hakkında konuştu ve madde madde yapılacakları sıraladı. Eylem Planın en dikkat çekici maddelerinden biri eğitim alanıyla ilgili.


Davutoğlu'nun sunumu sonrası basın toplantısı düzenleyen Mill Eğitim Bakanlığı Sözcüsü Fatih Yıldırım milli iradenin artık sınanmaktan rahatsız olduğunu, her alanda sınavsız bir Türkiye oluşturmak için çalışmalara başlandığını, 2023'e kadar tüm sınavların kademeli olarak kaldırılmasının hedeflendiğini duyurdu. Toplantıdan satır başları şöyle:


Milli İrade Sınanmak İstemiyor

Milli iradenin hayatının her alanında yapılan sınavlardan dolayı rahatsız olduğunu belirterek söze başlayan Yıldırım şu şekilde devam etti: "Yapılan anketlerden halkımız artık sınanmak test edilmeye kalkışılmak gibi eylemlerden, milli iradeyi sınama yetkisinin ÖSYM gibi belli güç odaklarının elinde darbe girişimlerine gebe olabilir. Hükümet olarak biz buna engel olmak zorundayız." 


Sen Kimsin ki Halkı Sınayasın

Sınavların halkımızı at yarışı gibi gibi sürece sokma haklarının olmadığını, sınav lobisinin ülkemiz açısından ne denli büyük bir tehlike olduğu konusuna parmak basan Yıldırım, hiç kimsenin milli iradeyi sınayabilecek tıynette olamayacağını belirtti. Ayrıca sınav lobisinin, dersane lobisi ve paralel devlet gibi komple iç-dış mihrakların değirmenine su taşıdığını belirtti.


Sınav Yok Seçim Var

Halkımız bundan böyle aklında sınav ve sınanma endişesi olmadan hayatına devam edebileceğini müjdeleyen Yıldırım şöyle devam etti:" İnsanlar bir okul veya kuruma girmek istediklerinde tercihlerini yapacaklar ve hemen ardından tercihleri doğrultusunda propoganda faaliyetlerine başlayacaklar. Propaganda süresi sona erdiğinde tercih sahipleri, girmek istedikleri kurum personelleri tarafından oylanacaklar. Kim en yüksek oyu alırsa o kişi seçilmiş olacak ve demokrasi kazanacak."


MANŞET

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti... »

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle  Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti...

Gabon'da hükümet bir süredir tatsız bir sorun sebebiyle dışişlerinde büyük sorunlar yaşıyor. Disiplinsiz hareketleri yüzünden Gabon'la Fransa hükümeti arasındaki ipleri kopma noktasına getiren Gabon'u

devamı »
MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!"

Mevcut Anayasa'ya göre tarafsız olması beklenen ancak referandum sürecindeki evet mitingleri tertiplemesi ile eleştirilere konu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir sürpriz yaptı. İstanbu

devamı »