Manşet


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeterince fahri doktoram var. Derslere artık ben gireceğim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeterince fahri doktoram var. Derslere artık ben gireceğim.
bir ara sokak haberi / 15.1.2016 17:28:47

Barış İçin Akademisyenler inisiyatifinde bir araya gelen akademisyenler sokağa çıkma yasaklarına karşı ortak bildiri yayınlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bildiriye tepkiler sürüyor. Farklı kesimlerden tepkilerin yükseldiği bildiriye dair son açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. "Bu insanların anlatacağı biyolojiden hayır gelmez" açıklamasında bulunan Erdoğan, üniversitelerde yeni dönemde farklı bir sisteme geçileceğini açıkladı.

“İlla her işi ben mi yapacağım?”

Yeni dönemde uygulanacak eğitim sistemi hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir işe biz el atmayalım dedik, o da olmadı. İlla her işi ben mi yapacağım?” dedi. Millet için görevden kaçmayacağını belirten Erdoğan; "Yeterince fahri doktoram var. Madem iş başa düştü artık derslere ben gireceğim" dedi. Doktoraları almak için çektiği zorlukları anlatan Cumhurbaşkanı; “E o kadar doktorayı boşa almadık, gerektiğinde kullanacağız” açıklamasında bulundu.  

“Yeni Türkiye’ye yeni müfredat yakışır”

Türkiye’nin artık birkaç kendini bilmeze pabuç bırakmayacağını söyleyen Erdoğan, akademisyenlerin uzaklaştırılacağını, boşalan derslere ise YÖK’ün hazırlayacağı müfredat doğrultusunda müdahale edileceğini belirtti. "Yeni Türkiye’ye yeni müfredat yakışır" diyen Erdoğan yeni müfredatın hazırlık aşamasında olduğunu belirterek, belli olan kısımlarını da kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı’nın açıklamasına göre yeni dönemde dersler ve hocaları şöyle:


Siyaset Bilimi: Prof. Dr. Recep Tayyip Erdoğan

Uluslararası İlişkiler: Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu

Para Teorisi: Arş. Gör. Bilal Erdoğan

Biyoloji: Dr. Adnan Oktar

Milli Güvenlik:  Arş. Gör. Sedat Peker

Temel Hukuk: Prof. Dr. Burhan Kuzu

Gazetecilik: Dr. Yiğit Bulut ve İsmet Berkan


MANŞET

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu... »

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu...

Bir süredir kendisinden haber alamayan komşuları şüphelenerek kontrol amaçlı ülkeye geldi. Çilingir yardımıyla açılan sınır kapısından içeri giren komşular Moğolistan'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Ö

devamı »
MANŞET

Aşırı Sıcaklarla Birlikte Yaşanan Orman Yangınlarına İlişkin Hükumetten Açıklama: "Demek ki Neymiş? Ormanları Yok Etmemişiz" »

Aşırı Sıcaklarla Birlikte Yaşanan Orman Yangınlarına İlişkin Hükumetten Açıklama: "Demek ki Neymiş? Ormanları Yok Etmemişiz"

AKP hükumeti, 3. Köprü, 3. Havalimanı ve başka birçok inşaat faaliyeti sebebiyle sürekli eleştirmiş, Gezi Parkı projesi sebebiyle milyonlarca kişi tarafından protesto edilmişti. Ormanları yok etmekle

devamı »