Manşet


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeterince fahri doktoram var. Derslere artık ben gireceğim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeterince fahri doktoram var. Derslere artık ben gireceğim.
bir ara sokak haberi / 15.1.2016 17:28:47

Barış İçin Akademisyenler inisiyatifinde bir araya gelen akademisyenler sokağa çıkma yasaklarına karşı ortak bildiri yayınlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bildiriye tepkiler sürüyor. Farklı kesimlerden tepkilerin yükseldiği bildiriye dair son açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. "Bu insanların anlatacağı biyolojiden hayır gelmez" açıklamasında bulunan Erdoğan, üniversitelerde yeni dönemde farklı bir sisteme geçileceğini açıkladı.

“İlla her işi ben mi yapacağım?”

Yeni dönemde uygulanacak eğitim sistemi hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir işe biz el atmayalım dedik, o da olmadı. İlla her işi ben mi yapacağım?” dedi. Millet için görevden kaçmayacağını belirten Erdoğan; "Yeterince fahri doktoram var. Madem iş başa düştü artık derslere ben gireceğim" dedi. Doktoraları almak için çektiği zorlukları anlatan Cumhurbaşkanı; “E o kadar doktorayı boşa almadık, gerektiğinde kullanacağız” açıklamasında bulundu.  

“Yeni Türkiye’ye yeni müfredat yakışır”

Türkiye’nin artık birkaç kendini bilmeze pabuç bırakmayacağını söyleyen Erdoğan, akademisyenlerin uzaklaştırılacağını, boşalan derslere ise YÖK’ün hazırlayacağı müfredat doğrultusunda müdahale edileceğini belirtti. "Yeni Türkiye’ye yeni müfredat yakışır" diyen Erdoğan yeni müfredatın hazırlık aşamasında olduğunu belirterek, belli olan kısımlarını da kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı’nın açıklamasına göre yeni dönemde dersler ve hocaları şöyle:


Siyaset Bilimi: Prof. Dr. Recep Tayyip Erdoğan

Uluslararası İlişkiler: Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu

Para Teorisi: Arş. Gör. Bilal Erdoğan

Biyoloji: Dr. Adnan Oktar

Milli Güvenlik:  Arş. Gör. Sedat Peker

Temel Hukuk: Prof. Dr. Burhan Kuzu

Gazetecilik: Dr. Yiğit Bulut ve İsmet Berkan


MANŞET

AKP Özeleştiri Yaptı: "TÜBİTAK'ın Başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü Getirmekle Hata Etmişiz." »

AKP Özeleştiri Yaptı: "TÜBİTAK'ın Başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü Getirmekle Hata Etmişiz."

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devam eden operasyonlarla ilgili kamuoyuna açıklama yapan Binali Yıldırım, kapatılan iş yerleri, gazeteler, gerçekleşen gözaltılar ve görevden almalarla ilgili bil

devamı »
MANŞET

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkan Yıldırım: "Oyuncu Değilim Kurpiyerim, Ata Geleneğidir Bizde...." »

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkan Yıldırım: "Oyuncu Değilim Kurpiyerim, Ata Geleneğidir Bizde...."

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım Singapur'da bir kumarhanede çekilen görüntüleri hakkında konuştu. Temizlik hastalığı olduğundan ve tozlu gördüğü masayı dayanamayıp sildiğinden

devamı »