Manşet


Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Aynı Gün Dünyaya Gelen Kuvöz Arkadaşı Ahmet Kasımoğlu (61), İstanbul 1. Bölge'den Aday Oldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Aynı Gün Dünyaya Gelen Kuvöz Arkadaşı Ahmet Kasımoğlu (61), İstanbul 1. Bölge'den Aday Oldu...
bir PAMIR01 haberi / 9.04.2015 02:23:44

Kamuoyunda cevabı günlerdir beklenen "AKP'de adayları Başbakan mı belirleyecek, Cumhurbaşkanı mı?" sorusu, AKP'nin YSK'ya teslim ettiği listelerde çoğunlukla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın isimlerin yer alması ile cevaplanmış oldu. Listede; Erdoğan'ın damadı, avukatı, şarkıcısı, yazarı, danışmanı, danışmanının kuzeni, özel kaleminin eşi ve koordinatörünün babası yer aldı. En dikkat çeken isim ise Erdoğan ile aynı gün dünyaya gelmiş, beraber kuvöz arkadaşlığı yapmış emekli esnaf Ahmet Kasımoğlu (61) oldu.

İşte Ahmet Kasımoğlu'nun Özgeçmişi

Siyasete uzak bir isim olan Kasımoğlu'nun, AKP'nin resmi sitesinde yer alan kendi kaleminden çıkma özgeçmişi şu şekilde:

"1954 yılında Kasımpaşa'da, Sayın Erdoğan'dan yaklaşık 2 dakika sonra dünyaya geldim. Bizde saygıda kusur olmaz, devlet büyüklerimizden önce hiçbir yere girmeyiz de çıkmayız da. Annemin anlattığına göre doktorları, Erdoğan için 'Bu bebek taburcu bile olamaz' diyerek onu kuvöze koymuş, ben ise bu haksızlığa ağlayarak karşı gelmişim. Daima haksızlığa karşı dimdik durmuşumdur, biz eğilmeyiz. Sayın Erdoğan ile 24 saat kadar kuvöz arkadaşlığı yaptığım süreçte beraber nice mağduriyetler yaşadık. Ne yazık ki hastaneden sonra yollarımız pek kesişmedi. Liseyi dışarıdan bitirdikten hemen sonra babamın bakkal dükkanını devraldım. Bakkalcık desek daha doğru olur aslında. Emekli olana kadar burada çalıştım, şimdi dükkanı, adını sayın Erdoğan'ın oğlundan alan oğlum Bilal işletiyor."

"Kasımoğlu Hakkında Diğer Bilgiler

- Aynı günde 5 AKP mitingine katılarak bu alandaki Türkiye rekorunun sahibi oldu.

- Gezi Parkı eylemlerinde bakkalının önünde biber gazına maruz kalan gençlere limon ve su satmayarak olayı organize eden dış mihraklara ağır bir darbe indirdi.

- Müdavimi olduğu kahvehanede, "Çaycı evladım, daha neyi bekliyorsun?", "Eyy okeye dönenler, gün olur devran döner" gibi hitapları ile kısa zamanda çok sevildi.

- Paralel yapı mensubu olabileceğini düşündüğü müşterilerine hep raf ömrü geçmiş ürünleri fahiş fiyata satarak örnek bir esnaflık sergiledi.

Erdoğan'ın Lisedeyken Gittiği Berber, Aday Olamadığı İçin Kırgın

Listelerin açıklanması herkesin yüzünü Kasımoğlu kadar güldürmedi. Milletvekili adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Yavuz Bingöl, Osman Gökçek, Erdoğan'ın lise yıllarında gittiği berber ve İETT'de futbol oynadığı dönemde kendisine toplamda 3 asist yapan eski takım arkadaşı liste dışı kaldı. AKP ve davasına olan bağlılığı ile bilinen bu isimler aday olamadıklarını öğrendikten sonra çok samimi açıklamalarda bulundu:

Yavuz Bingöl: "Usta listeyi hazırlarken beni neden hatırlamamış ki? Kızmayacağını bilsem, 'Kendisine çok kırgınım' derdim. Berkin Elvan'a ettiğim laflar yüzünden günlerce medyada linç edildim. Bunun hakkı milletvekilliği olmalıydı ama milyon dolarlık bir reklam filmi ve bir dizi ile geçiştirildim. Uğur Işılak kimdir yahu? Onun Dombra'sı varsa benim de Kara Tren'im var. Açıkçası bunu çok da insani bulmuyorum."

Melih Gökçek: "Oğlumun aday yapılmamasına en güzel cevabı vereceğim. Meclis'in hemen karşısına Osman Gökçek Bey'in robota binerkenki heykeli yapılacak."

Ali Şahinoğlu (İETT'den takım arkadaşı): "Kendisiyle tam 13 maçta yan yana oynadık. Toplamda 3 asist yaptım. Tamam biraz bencildim, golleri hep kendim attım, en güzel kızları ben kaptım. Ama düşününce takımda benim gölgemde kaldığı için siyasete atıldı. Bunu düşünmeliydi listeyi hazırlarken."

Faruk Hamzalı (Berber): "Lisedeyken bana gelirdi. Ne muhabbetler ederdik. O zamanlar kara kutusu bendim, ben. Demek her şey yalanmış. Kestiğim saçların hakkını helal etmiyorum."


MANŞET

Davutoğlu'ndan İstanbul Mitinginde Emeklilere Söz: "Zincirlikuyu Mezarlığı'nı Genişleteceğiz..." »

Davutoğlu'ndan İstanbul Mitinginde Emeklilere Söz: "Zincirlikuyu Mezarlığı'nı Genişleteceğiz..."

Partisinin İstanbul mitinginde halka seslenen Davutoğlu'nun gündeminde emekliler de vardı. Emeklilerin şikayetlerini başından beri çok iyi bildiklerini ancak ülkenin mevcut ekonomisi dahilinde kendile

devamı »
MANŞET

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor. »

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor.

Bir yıl önce tutuklanan Alman vatandaşı Deniz Yücel'in, Almanya ile ilişkilerin düzelmesinin ardından tahliye edilmesi üzerine diğer tutuklu gazeteciler için devreye girecek ülke lideri arayışları hız

devamı »