Manşet


Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz Uzaya Gidecektik Ama Batı Kıskanmasın Diye Projeyi Askıya Aldık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz Uzaya Gidecektik Ama Batı Kıskanmasın Diye Projeyi Askıya Aldık"
bir ara sokak haberi / 22.5.2016 18:54:44

Son dönemlerde Batı'dan Türkiye'ye yönelen eleştirilere ve askıya alınan vize serbestisi meselesine dair açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu zamana kadar Batı kıskanmasın, laf etmesin diye projeleri ertelediklerini artık Batıya taviz verilmeyeceğini belirtti.

"Biz bu zamana kadar onlara avans verdik"

14 yıllık iktidarları boyunca Türkiye'nin yaşadığı muazzam gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan; "İstesek 1 ayda onları geçerdik ama laf olmasın diye yapmadık" dedi. İslam toplumlarında komşuları, tanıdıkları kıskandıracak hareketler yapmanın ayıp olduğunu belirten Erdoğan; "İşte biz bu kültürü kendimize rehber edindik ve bu zamana kadar onları kıskandıracak şeyler yapmak istemedik" dedi. Uzaya gidilmesi projesinden bu sebeple vazgeçildiğini belirten Erdoğan, bundan sonra oyunu kurallarına göre oynayacaklarını söyleyerek "Bu zamana kadar verdiğimiz avansları iyi kullansınlar" dedi.

"Tanrı parçacığını bulduk ama..."

Türkiye'nin taşıdığı potansiyelin büyük olduğunu ve neler yapabileceğimizi anlatan Erdoğan; "Biz aslında 6 yıl kadar önce Yozgat'ta yapılan bir araştırmada Cern'deki deneyin benzerini yaptık. Hatta şu "Tanrı Parçacığı" dedikleri şeyi de bulduk ama büyük bir şey değil diye açıklamadık" dedi. Batının bizden çaldığı projelerle Cern'deki deneyi yaptığını söyleyen Erdoğan, "Biz yine ayıp olmasın diye sustuk" dedi.

"Marmaray'ı biz yapacaktık Japonlar yalvardı"

Türkiye'nin artık istediğini yapabilecek güce sahip olduğunu belirten Erdoğan, "Biz insanları kıramadığımız için kaybediyoruz" dedi. 100 yılın projesi olarak bilinen Marmaray'ın yapım aşamasında Japonların nasıl yalvardığını anlatan Erdoğan; "Biz tam projeyi bitirdik, gelip yalvardılar, bizde kıramadık" dedi. Osmanlı'nın da savaşlarda değil masa başı oyunlarıyla geriye düşürüldüğünü belirten Erdoğan, artık bu oyunların yutulmayacağını, gerekenin yapılacağını belirtti.


MANŞET

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı »

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı

Kazakistan gezisi, Rus İstihbarat Teşkilatı ile yapacağı toplantılar da dâhil birçok programını iptal ederek ortalıktan kaybolan Putin'in Umre’ye gittiği ortaya çıktı. Rus halkı bir hafta önce Müslüma

devamı »
MANŞET

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Cenaze Namazında Doğru Bilinen Yanlışlar" Konulu Retro-Füturistik Hutbe Okutmaya Hazırlanıyor... »

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Cenaze Namazında Doğru Bilinen Yanlışlar" Konulu Retro-Füturistik Hutbe Okutmaya Hazırlanıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Eylül'de katıldığı bir askerin defin töreninde cenaze namazı bitiminde selam vermemesi ülkenin ana gündemlerinden biri haline geldi. Konuyla ilgili çok fazla yazıldı çizildi

devamı »