Manşet


Çocuklara Cinsel İstismar Yasasını Durduran Vatandaşlar, İleride Tartışılması Muhtemel Recm Yasası İçin Şimdiden Hazırlıklara Başladı.

Çocuklara Cinsel İstismar Yasasını Durduran Vatandaşlar, İleride Tartışılması Muhtemel Recm Yasası İçin Şimdiden Hazırlıklara Başladı.
bir asklepios haberi / 24.11.2016 03:22:30

Geçtiğimiz haftalarda AKP'li milletvekillerinin önerisiyle hazırlanan ve küçük çocukların evlenmesinin önünü açan yasa taslağı yoğun tepkiler karşısında şimdilik geri çekildi. Birçok farklı kesimin tepki gösterdiği yasanın kaldırılmış olması, vatandaşların bir yandan gülümsemelerine neden olurken bir yandan da "Acaba başımıza kötü bir şey mi gelecek?" şüphesine yol açtı. Vatandaşlar arasında da bölünmelere yol açan bu duruma kimisi "Yasayı durdurduk keyfini çıkaralım" derken kimisi ise "Şimdi biz güldük ya kesin başımıza gelecek var" uyarısı yapıyor.


"Eğlenmek bizim de hakkımız"

Mikrofonumuzu uzattığımız 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Murat durumun keyfini çıkartma tarafında olanlardan. "Abi birkaç yıldır yaşadığımız onca şeyden sonra böyle bir saçmalığı durdurduk. Bence eğlenmek bizim de hakkımız" diyen Murat, küçük çocukların evlendirilmesinin şimdilik engellenmiş olmasını arkadaşlarıyla kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalarda ölçülü olma çağrısı yapmayı da ihmal etmeyen Murat, "Kızlı-erkekli eğlenmek için hala çok erken" dedi. 


"Acaba biz de mi bir uğursuzluk var?"

2 yıldır Türkiye'de olan, Aksaray'da lokantası bulunan Suriyeli Ebu Nusret ise yaşananlara anlam veremediğini belirtti. "Biz çocuk evliliği, bombalar ve savaş gibi şeylerden kaçtık zaten" diyen Ebu Nusret, acaba biz de mi bir uğursuzluk var diyerek kendilerini sorgulamaya başladıklarını belirtti. 


"Ne olur ne olmaz"

Son KHK ile işten atılan öğretmen Nurcan ise acelesi olduğunu söyleyerek sorularımızı hızlı hızlı cevapladı. Üyesi olduğu kadın derneğine gittiğini ve eğer dernek kapatılmamışsa arkadaşlarıyla toplantı yapacağını söyleyen Nurcan, "Artık her şeye hazırlıklı olmalıyız" dedi. Şimdi değil ama yakın bir zamanda Recm Yasası diye bir yasanın gündeme gelebileceğini söyleyen Nurcan, "Biz hazırlıklarımızı şimdiden yapalım da ne olur ne olmaz" dedi. Yanımızdan koşarak ayrılan Nurcan öğretmen az ilerimizde duran polisler tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.


MANŞET

Yüksek Seçim Kurulu: "Mühürler zaten okunaklı olmuyor ki!" »

Yüksek Seçim Kurulu: "Mühürler zaten okunaklı olmuyor ki!"

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes;

devamı »
MANŞET

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu... »

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu...

Bir süredir kendisinden haber alamayan komşuları şüphelenerek kontrol amaçlı ülkeye geldi. Çilingir yardımıyla açılan sınır kapısından içeri giren komşular Moğolistan'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Ö

devamı »