Manşet


Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor

Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor
bir nadnan haberi / 8.5.2016 22:25:40

Bir süredir ortalarda görünmeyen Çağan Irmak, yeni filmi “Kayınçomun Eniştesi” ile sanatseverlerle buluştu. Buluşma mekanı olarak Beyoğlu’nda tünele yakın bir kafeyi seçen Irmak’ın etkinliğine katılımın bir hayli kalabalık olduğu gözlendi. 

Eleştirmenlerin “Sıradışı yönetmenin sıradışı etkinliği” ifadeleriyle değerlendirdikleri organizasyonda söz alan Irmak, “Taksim civarında ulaşımı kolay bir yer seçtik ama görüyorum ki dışarıda kalan pek çok arkadaş oldu. Biz de zaten ne büsbütün içindeyiz mekanın ne de büsbütün dışında… ” dedi ve  ardından film gösterimi ile devam edildi.

Film, izleyicilerden tam not aldı. Fikirlerini sorduğumuz bazı izleyicilerin görüşleri şöyle:

E.T: “Filmde tam olarak kendimi buldum, benim hanımın tek erkek kardeşi var çünkü…”

T.K: “Beyaz yakalı, plaza insanı veya adına ne derseniz deyin, annesinin karnında Bach dinleyerek doğan, düşünsel ve sanatsal donanım açısından eksiksiz insanlar bile feodal adetlerden kaçamayıp hayatının bir evresinde ‘kayınço’ veya ‘enişte’ olabiliyorlar… bence film bize hepimizin sıradan olduğunu anlatıyor. ”

M.Y: “Ataerkil toplumun çelişkileri ustaca işlenmiş. ‘Kayınçoluk’ ve ‘eniştelik’ birbirinin tersi fonksiyonlar olarak görülse bile, birebir ve örten fonksiyonlar olmadıklarından tersinir değildirler ve bütün bir toplumu kapsamıyorlar! Oysa ‘eltilik’ müessesesi böyle midir? Eltinin eltisi, yine eltidir… ”


MANŞET

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor... »

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor...

Protestolarda ülkücülerle başlayan ve Ak Gençlik ile devam eden ve çoğu kez ülke bayraklarının karıştırılması sonucu ortaya trajikomik sonuçlar çıkaran bayrak yakma olayına MEB el atıyor. Son olarak H

devamı »
MANŞET

Her Yıl Biraz Daha Fazla Veren İsveç Bütçesi, Bir Hükümete Daha Erken Seçim Kararı Aldırdı… »

Her Yıl Biraz Daha Fazla Veren İsveç Bütçesi, Bir Hükümete Daha Erken Seçim Kararı Aldırdı…

Dünya genelinde para ve özgürlüklerle ilgili ne kadar rahatlık ve huzur endeksi varsa hepsinde birinci olan İskandinavya ülkelerinden İsveç’te devlet bütçesi, her yıl biraz daha fazla vererek hükümetl

devamı »