Manşet


Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor

Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor
bir nadnan haberi / 8.05.2016 22:25:40

Bir süredir ortalarda görünmeyen Çağan Irmak, yeni filmi “Kayınçomun Eniştesi” ile sanatseverlerle buluştu. Buluşma mekanı olarak Beyoğlu’nda tünele yakın bir kafeyi seçen Irmak’ın etkinliğine katılımın bir hayli kalabalık olduğu gözlendi. 

Eleştirmenlerin “Sıradışı yönetmenin sıradışı etkinliği” ifadeleriyle değerlendirdikleri organizasyonda söz alan Irmak, “Taksim civarında ulaşımı kolay bir yer seçtik ama görüyorum ki dışarıda kalan pek çok arkadaş oldu. Biz de zaten ne büsbütün içindeyiz mekanın ne de büsbütün dışında… ” dedi ve  ardından film gösterimi ile devam edildi.

Film, izleyicilerden tam not aldı. Fikirlerini sorduğumuz bazı izleyicilerin görüşleri şöyle:

E.T: “Filmde tam olarak kendimi buldum, benim hanımın tek erkek kardeşi var çünkü…”

T.K: “Beyaz yakalı, plaza insanı veya adına ne derseniz deyin, annesinin karnında Bach dinleyerek doğan, düşünsel ve sanatsal donanım açısından eksiksiz insanlar bile feodal adetlerden kaçamayıp hayatının bir evresinde ‘kayınço’ veya ‘enişte’ olabiliyorlar… bence film bize hepimizin sıradan olduğunu anlatıyor. ”

M.Y: “Ataerkil toplumun çelişkileri ustaca işlenmiş. ‘Kayınçoluk’ ve ‘eniştelik’ birbirinin tersi fonksiyonlar olarak görülse bile, birebir ve örten fonksiyonlar olmadıklarından tersinir değildirler ve bütün bir toplumu kapsamıyorlar! Oysa ‘eltilik’ müessesesi böyle midir? Eltinin eltisi, yine eltidir… ”


MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »
MANŞET

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...” »

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...”

Hinduizm, Brahmanizm, Budizm ve daha birçok dinin yaşam alanı olan Hindistan’da kültürel zenginlik, hayatı durma noktasına getirdi. Her din için bayram tatili verilen ülkede nerdeyse çalışılacak günün

devamı »