Manşet


Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor

Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor
bir nadnan haberi / 8.5.2016 22:25:40

Bir süredir ortalarda görünmeyen Çağan Irmak, yeni filmi “Kayınçomun Eniştesi” ile sanatseverlerle buluştu. Buluşma mekanı olarak Beyoğlu’nda tünele yakın bir kafeyi seçen Irmak’ın etkinliğine katılımın bir hayli kalabalık olduğu gözlendi. 

Eleştirmenlerin “Sıradışı yönetmenin sıradışı etkinliği” ifadeleriyle değerlendirdikleri organizasyonda söz alan Irmak, “Taksim civarında ulaşımı kolay bir yer seçtik ama görüyorum ki dışarıda kalan pek çok arkadaş oldu. Biz de zaten ne büsbütün içindeyiz mekanın ne de büsbütün dışında… ” dedi ve  ardından film gösterimi ile devam edildi.

Film, izleyicilerden tam not aldı. Fikirlerini sorduğumuz bazı izleyicilerin görüşleri şöyle:

E.T: “Filmde tam olarak kendimi buldum, benim hanımın tek erkek kardeşi var çünkü…”

T.K: “Beyaz yakalı, plaza insanı veya adına ne derseniz deyin, annesinin karnında Bach dinleyerek doğan, düşünsel ve sanatsal donanım açısından eksiksiz insanlar bile feodal adetlerden kaçamayıp hayatının bir evresinde ‘kayınço’ veya ‘enişte’ olabiliyorlar… bence film bize hepimizin sıradan olduğunu anlatıyor. ”

M.Y: “Ataerkil toplumun çelişkileri ustaca işlenmiş. ‘Kayınçoluk’ ve ‘eniştelik’ birbirinin tersi fonksiyonlar olarak görülse bile, birebir ve örten fonksiyonlar olmadıklarından tersinir değildirler ve bütün bir toplumu kapsamıyorlar! Oysa ‘eltilik’ müessesesi böyle midir? Eltinin eltisi, yine eltidir… ”


MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız"

Adalet Bakanı'nın Almanya'ya alınmaması üzerine başlayan Türkiye-Almanya gerilimi devam ediyor. Bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye'den siyasilerin Avrupa'da miting yapması yasaklanırken, Cumhurbaşkanı Er

devamı »
MANŞET

Tübitak: İlk Bulgular Diyanet'in Fetvasının Cinler ya da Uzaylılar Tarafından Yazıldığını Gösteriyor... »

Tübitak: İlk Bulgular Diyanet'in Fetvasının Cinler ya da Uzaylılar Tarafından Yazıldığını Gösteriyor...

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yayınlanan vegündeme bomba gibi düşen“Babanın kızına şehvet duyması haram değil” fetvasıyla ilgili bir açıklama da Tübitak’tan geldi. Konuya ilişkin derin araştırma

devamı »