Manşet


Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor

Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor
bir nadnan haberi / 8.5.2016 22:25:40

Bir süredir ortalarda görünmeyen Çağan Irmak, yeni filmi “Kayınçomun Eniştesi” ile sanatseverlerle buluştu. Buluşma mekanı olarak Beyoğlu’nda tünele yakın bir kafeyi seçen Irmak’ın etkinliğine katılımın bir hayli kalabalık olduğu gözlendi. 

Eleştirmenlerin “Sıradışı yönetmenin sıradışı etkinliği” ifadeleriyle değerlendirdikleri organizasyonda söz alan Irmak, “Taksim civarında ulaşımı kolay bir yer seçtik ama görüyorum ki dışarıda kalan pek çok arkadaş oldu. Biz de zaten ne büsbütün içindeyiz mekanın ne de büsbütün dışında… ” dedi ve  ardından film gösterimi ile devam edildi.

Film, izleyicilerden tam not aldı. Fikirlerini sorduğumuz bazı izleyicilerin görüşleri şöyle:

E.T: “Filmde tam olarak kendimi buldum, benim hanımın tek erkek kardeşi var çünkü…”

T.K: “Beyaz yakalı, plaza insanı veya adına ne derseniz deyin, annesinin karnında Bach dinleyerek doğan, düşünsel ve sanatsal donanım açısından eksiksiz insanlar bile feodal adetlerden kaçamayıp hayatının bir evresinde ‘kayınço’ veya ‘enişte’ olabiliyorlar… bence film bize hepimizin sıradan olduğunu anlatıyor. ”

M.Y: “Ataerkil toplumun çelişkileri ustaca işlenmiş. ‘Kayınçoluk’ ve ‘eniştelik’ birbirinin tersi fonksiyonlar olarak görülse bile, birebir ve örten fonksiyonlar olmadıklarından tersinir değildirler ve bütün bir toplumu kapsamıyorlar! Oysa ‘eltilik’ müessesesi böyle midir? Eltinin eltisi, yine eltidir… ”


MANŞET

Katar Krizi İle İlgili Türkiye'den Açıklama: "Bir Siz Eksiktiniz" »

Katar Krizi İle İlgili Türkiye'den Açıklama: "Bir Siz Eksiktiniz"

Türkiye dış politikada birçok sorunla uğraşırken patlak veren Katar ve diğer Arap ülkeleri arasındaki gerginlikle bir kez daha şok oldu. AB ile gergin ilişkiler varken, ABD-Rusya arasında gitgeller ya

devamı »
MANŞET

Devlet Bahçeli'den Çok Güçlü Bir 'Evet' Argümanı Daha: "Bizde Parlamento Olmaz Çünkü Türkçe Değil..." »

Devlet Bahçeli'den Çok Güçlü Bir 'Evet' Argümanı Daha: "Bizde Parlamento Olmaz Çünkü Türkçe Değil..."

"Türkiye'de diktatör olmaz çünkü Türkçe değil" açıklamasından sonra Devlet Bahçeli yeni bir açıklama daha yaparak gündeme bomba gibi düştü. Bu zamana kadar ki evetçilerin en güçlü argümanını ileri sür

devamı »