Manşet


Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor

Çağan Irmak, “Kayınçomun Eniştesi” Filmiyle Hayranlarına Ters Drama Yaşatmayı Hedefliyor
bir nadnan haberi / 8.5.2016 22:25:40

Bir süredir ortalarda görünmeyen Çağan Irmak, yeni filmi “Kayınçomun Eniştesi” ile sanatseverlerle buluştu. Buluşma mekanı olarak Beyoğlu’nda tünele yakın bir kafeyi seçen Irmak’ın etkinliğine katılımın bir hayli kalabalık olduğu gözlendi. 

Eleştirmenlerin “Sıradışı yönetmenin sıradışı etkinliği” ifadeleriyle değerlendirdikleri organizasyonda söz alan Irmak, “Taksim civarında ulaşımı kolay bir yer seçtik ama görüyorum ki dışarıda kalan pek çok arkadaş oldu. Biz de zaten ne büsbütün içindeyiz mekanın ne de büsbütün dışında… ” dedi ve  ardından film gösterimi ile devam edildi.

Film, izleyicilerden tam not aldı. Fikirlerini sorduğumuz bazı izleyicilerin görüşleri şöyle:

E.T: “Filmde tam olarak kendimi buldum, benim hanımın tek erkek kardeşi var çünkü…”

T.K: “Beyaz yakalı, plaza insanı veya adına ne derseniz deyin, annesinin karnında Bach dinleyerek doğan, düşünsel ve sanatsal donanım açısından eksiksiz insanlar bile feodal adetlerden kaçamayıp hayatının bir evresinde ‘kayınço’ veya ‘enişte’ olabiliyorlar… bence film bize hepimizin sıradan olduğunu anlatıyor. ”

M.Y: “Ataerkil toplumun çelişkileri ustaca işlenmiş. ‘Kayınçoluk’ ve ‘eniştelik’ birbirinin tersi fonksiyonlar olarak görülse bile, birebir ve örten fonksiyonlar olmadıklarından tersinir değildirler ve bütün bir toplumu kapsamıyorlar! Oysa ‘eltilik’ müessesesi böyle midir? Eltinin eltisi, yine eltidir… ”


MANŞET

Açlık Grevi Yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına İlişkin Hükümetten İlk Açıklama: "Devlet Milletini Aç Bırakıyor Dedirtmeyiz!" »

Açlık Grevi Yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına İlişkin Hükümetten İlk Açıklama: "Devlet Milletini Aç Bırakıyor Dedirtmeyiz!"

KHK ile işten atıldıktan sonra açlık grevi başlatan ve 70 günü aşkındır açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklanmasına ilişkin hükümetten ilk açıklama geldi. Konuyla

devamı »
MANŞET

Nasılsa S6 Modeli Çıkacak Diye 17 Farklı Taklit Model Üreten Çin’in Replika Şirketi, Samsung Firmasına Dava Açmaya Hazırlanıyor… »

Nasılsa S6 Modeli Çıkacak Diye 17 Farklı Taklit Model Üreten Çin’in Replika Şirketi, Samsung Firmasına Dava Açmaya Hazırlanıyor…

Her yıl ünlü marka telefonların taklit ürünlerini neredeyse aynı gün piyasaya süren Çin replika sektöründe kızışan rekabet adeta bir drama sahne oldu. Piyasaya 3 yıl önce giren Tai-Shu firması, bu sür

devamı »