Manşet


Bir Türlü 3 Millyar Euro'yu Ödemeyen AB'ye Karşı Türkiye Sedat Peker'i Devreye Sokuyor.

Bir Türlü 3 Millyar Euro'yu Ödemeyen AB'ye Karşı Türkiye Sedat Peker'i Devreye Sokuyor.
bir ahura mazda haberi / 12.5.2016 15:23:27

Geçtiğimiz aylarda yapılan anlaşma sonucu, Suriyeli göçmenlerin Türkiye'de kalması karşılığında 3+3 milyar Euro ödeme yapmayı kabul eden AB'nin parayı bir türlü ödememesi üzerine Türkiye başka yollar aramaya başladı. Türk yetkililerin telefonlarına çıkmayan AB'ye karşı Türkiye Sedat Peker'i devreye sokmayı planlıyor. 

"Tapu gibi sözleşmemiz var"

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan ve ismini vermek istemeyen bir Dış İşleri Bakanlığı yetkilisi AB'yi bu konuda sorumsuz davranmakla suçladı. "Arıyoruz açmıyorlar, açtıkları zaman 'Abi bir alacağımız var az sabredin' diyorlar" diyen yetkili, Türkiye'nin bu konuda sabrı kalmadığını belirtti. Yapılan anlaşmanın yazılı metninin ellerinde olduğunu ifade eden yetkili "Valla hem tanıklar var, hem anlaşma metni. Seve seve verecekler o parayı" dedi. 

"Düğünümüz var yoksa bizde sabrederdik"

Türkiye'nin halden anlar bir ülke olduğunu ve ilk başlarda AB'yi çok sıkıştırmak istemediklerini ifade eden yetkili, Sümeyye Erdoğan'ın kısa süre sonra gerçekleşecek düğününe değinerek, "Ancak biliyorsunuz düğün var. Bir sürü giderimiz oluyor. Bunun için süreci hızlandırmak gerekiyor" dedi. "Düğün olmasa belki biraz daha dururduk ama bizimde elimiz sıkıştı" diyen yetkili yuva kurmanın kolay olmadığını, bir sürü gideri olduğunu ifade etti.

"Valla artık Sedat beyle muhatap olacaklar"

Verilen süreyi oldukça aştıklarını ifade eden yetkili konunun artık kendilerinden çıktığını ve işi halletmesi için Sedat beyle anlaştıklarını ifade etti. Sürecin buraya kadar gelmesini hiç istemediklerini ifade eden yetkili, "Ancak bize başka yol bırakmadılar. Sözleşme Sedat beyle, konuyla ilgilenecek" dedi.


MANŞET

Emine Erdoğan'ın Beğendiği Çantayı Hala İndirime Sokmayan Mağazaya Kayyum Atandı. »

Emine Erdoğan'ın Beğendiği Çantayı Hala İndirime Sokmayan Mağazaya Kayyum Atandı.

Bir süredir gözüne kestirdiği birçok kurum, kuruluş ve işletmeye kayyum atanmasını talep eden İstanbul Başsavcılığı son olarak Emine Erdoğan'ın beğendiği Prada marka çantayı 15.000 Dolar'dan aşağıya s

devamı »
MANŞET

FETÖ Okulu Zannedilerek Kapatılan İzmir Özel Fatih Koleji’ne Hükumetten Sert Tepki: "Madem Örgütten Değilsiniz Adınız Neden Fatih?" »

FETÖ Okulu Zannedilerek Kapatılan İzmir Özel Fatih Koleji’ne Hükumetten Sert Tepki: "Madem Örgütten Değilsiniz Adınız Neden Fatih?"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayınlanan kanun hükmünde kararnamelerle isim benzerliğinden yanlışlıkla kapatılan İzmir Özel Fatih Koleji öğretmenleri öğrenci ve veli

devamı »