Manşet


Bir Türlü 3 Millyar Euro'yu Ödemeyen AB'ye Karşı Türkiye Sedat Peker'i Devreye Sokuyor.

Bir Türlü 3 Millyar Euro'yu Ödemeyen AB'ye Karşı Türkiye Sedat Peker'i Devreye Sokuyor.
bir ahura mazda haberi / 12.05.2016 15:23:27

Geçtiğimiz aylarda yapılan anlaşma sonucu, Suriyeli göçmenlerin Türkiye'de kalması karşılığında 3+3 milyar Euro ödeme yapmayı kabul eden AB'nin parayı bir türlü ödememesi üzerine Türkiye başka yollar aramaya başladı. Türk yetkililerin telefonlarına çıkmayan AB'ye karşı Türkiye Sedat Peker'i devreye sokmayı planlıyor. 

"Tapu gibi sözleşmemiz var"

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan ve ismini vermek istemeyen bir Dış İşleri Bakanlığı yetkilisi AB'yi bu konuda sorumsuz davranmakla suçladı. "Arıyoruz açmıyorlar, açtıkları zaman 'Abi bir alacağımız var az sabredin' diyorlar" diyen yetkili, Türkiye'nin bu konuda sabrı kalmadığını belirtti. Yapılan anlaşmanın yazılı metninin ellerinde olduğunu ifade eden yetkili "Valla hem tanıklar var, hem anlaşma metni. Seve seve verecekler o parayı" dedi. 

"Düğünümüz var yoksa bizde sabrederdik"

Türkiye'nin halden anlar bir ülke olduğunu ve ilk başlarda AB'yi çok sıkıştırmak istemediklerini ifade eden yetkili, Sümeyye Erdoğan'ın kısa süre sonra gerçekleşecek düğününe değinerek, "Ancak biliyorsunuz düğün var. Bir sürü giderimiz oluyor. Bunun için süreci hızlandırmak gerekiyor" dedi. "Düğün olmasa belki biraz daha dururduk ama bizimde elimiz sıkıştı" diyen yetkili yuva kurmanın kolay olmadığını, bir sürü gideri olduğunu ifade etti.

"Valla artık Sedat beyle muhatap olacaklar"

Verilen süreyi oldukça aştıklarını ifade eden yetkili konunun artık kendilerinden çıktığını ve işi halletmesi için Sedat beyle anlaştıklarını ifade etti. Sürecin buraya kadar gelmesini hiç istemediklerini ifade eden yetkili, "Ancak bize başka yol bırakmadılar. Sözleşme Sedat beyle, konuyla ilgilenecek" dedi.


MANŞET

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu... »

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu...

Bir süredir kendisinden haber alamayan komşuları şüphelenerek kontrol amaçlı ülkeye geldi. Çilingir yardımıyla açılan sınır kapısından içeri giren komşular Moğolistan'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Ö

devamı »
MANŞET

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı »

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı

Kazakistan gezisi, Rus İstihbarat Teşkilatı ile yapacağı toplantılar da dâhil birçok programını iptal ederek ortalıktan kaybolan Putin'in Umre’ye gittiği ortaya çıktı. Rus halkı bir hafta önce Müslüma

devamı »