Manşet


Bir Türlü 3 Millyar Euro'yu Ödemeyen AB'ye Karşı Türkiye Sedat Peker'i Devreye Sokuyor.

Bir Türlü 3 Millyar Euro'yu Ödemeyen AB'ye Karşı Türkiye Sedat Peker'i Devreye Sokuyor.
bir ahura mazda haberi / 12.5.2016 15:23:27

Geçtiğimiz aylarda yapılan anlaşma sonucu, Suriyeli göçmenlerin Türkiye'de kalması karşılığında 3+3 milyar Euro ödeme yapmayı kabul eden AB'nin parayı bir türlü ödememesi üzerine Türkiye başka yollar aramaya başladı. Türk yetkililerin telefonlarına çıkmayan AB'ye karşı Türkiye Sedat Peker'i devreye sokmayı planlıyor. 

"Tapu gibi sözleşmemiz var"

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan ve ismini vermek istemeyen bir Dış İşleri Bakanlığı yetkilisi AB'yi bu konuda sorumsuz davranmakla suçladı. "Arıyoruz açmıyorlar, açtıkları zaman 'Abi bir alacağımız var az sabredin' diyorlar" diyen yetkili, Türkiye'nin bu konuda sabrı kalmadığını belirtti. Yapılan anlaşmanın yazılı metninin ellerinde olduğunu ifade eden yetkili "Valla hem tanıklar var, hem anlaşma metni. Seve seve verecekler o parayı" dedi. 

"Düğünümüz var yoksa bizde sabrederdik"

Türkiye'nin halden anlar bir ülke olduğunu ve ilk başlarda AB'yi çok sıkıştırmak istemediklerini ifade eden yetkili, Sümeyye Erdoğan'ın kısa süre sonra gerçekleşecek düğününe değinerek, "Ancak biliyorsunuz düğün var. Bir sürü giderimiz oluyor. Bunun için süreci hızlandırmak gerekiyor" dedi. "Düğün olmasa belki biraz daha dururduk ama bizimde elimiz sıkıştı" diyen yetkili yuva kurmanın kolay olmadığını, bir sürü gideri olduğunu ifade etti.

"Valla artık Sedat beyle muhatap olacaklar"

Verilen süreyi oldukça aştıklarını ifade eden yetkili konunun artık kendilerinden çıktığını ve işi halletmesi için Sedat beyle anlaştıklarını ifade etti. Sürecin buraya kadar gelmesini hiç istemediklerini ifade eden yetkili, "Ancak bize başka yol bırakmadılar. Sözleşme Sedat beyle, konuyla ilgilenecek" dedi.


MANŞET

IŞİD Kontrolündeki Tel Abyad'a Elektrik Verdiği Ortaya Çıkan Hükûmetten Açıklama: "Yok Ya Telaş Yapmayın Hemen! Bunlar Parasını Veriyor..." »

IŞİD Kontrolündeki Tel Abyad'a Elektrik Verdiği Ortaya Çıkan Hükûmetten Açıklama: "Yok Ya Telaş Yapmayın Hemen! Bunlar Parasını Veriyor..."

Birgün Gazetesi, dün cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği Tel Abyad bölgesi hakkında bomba bir iddiayı manşetine taşıdı. Gazete, MİT tırlarının taşıdığı silahlardan sonra DEDAŞ tarafından Akçaka

devamı »
MANŞET

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum" »

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum"

Referandum sonuçlarındaki şaibeli durumlara CHP'nin öfkesi dinmiyor. YSK'nın hile yaptığı gerekçesiyle YSK'ya seçimin iptali talebinde bulunan CHP, bu kez de talebini reddeden YSK'ya meydan okudu."Böy

devamı »