Manşet


Bir Süredir Araştırmalarını Derinleştiren TÜBİTAK Hiç Alınmamış Bir Vergi Türü Bulduğunu Açıkladı...


Bir Süredir Araştırmalarını Derinleştiren TÜBİTAK Hiç Alınmamış Bir Vergi Türü Bulduğunu Açıkladı...
bir lombak haberi / 25.11.2015 19:14:01

Bir süredir beklediği patlamayı gerçekleştiremeyen TÜBİTAK, 2 Kasım’dan itibaren toplumsal olarak büyük fayda sağlayacak birtakım buluşlar için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Birçok birimin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Türk Enerjisi” projesi kapsamında araştırmalarını derinleştiren TÜBİTAK yetkilileri dün gece saatlerinde tüm Türkiye’ye müjdeyi verdi. “Bugüne kadar hiç alınmamış bir vergi bulduk.”

Yerli Mikrodalga Fırın üretirken bulduk”

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı Sözcüsü İlyas Onam “Öncelikle projenin ne zaman bu noktaya geldiğini bilemiyorum. Normalde, aldığımız talimattan yola çıkarak ilk milli mikrodalga fırını üretecektik. Ancak proje esnasında çıkan bir dizi aksilik sonucunda “Nasip Vergisi” diye daha önce hiç alınmamış, yepyeni bir vergi türü bulabildik.” sözleriyle süreci özetledi. Onam “Bu yeni vergi asgari ücretlileri ve yoksulları yakından ilgilendiriyor.” sözleriyle de zengin ve orta halli vatandaşların vergiden muaf tutulabileceği müjdesini verdi.

Dünya’da bir ilk

Mikrodalga fırını üretemeseler de, buldukları yepyeni vergi türüyle hükümetten tam not alan TÜBİTAK, “Araştırmalarımıza göre dünyada bu vergiyi almış ya da keşfetmiş başka bir ülke yok. Tam test etmedik ama verginin vatandaşlarımızın cebini yakacağını sanmıyoruz. Yani yakarsa da yapacak bir şey yok. Sonuçta önemli bir vergi. Her şeyin hayırlısı...” açıklamasıyla, özellikle yoksul kesimi verginin düzenli ödenmesi konusunda çaba göstermeye davet etti.


MANŞET

Başbakan Binali Yıldırım, YPG'ye Silah Verilmesini Onaylayan Trump'a Tepki Gösterdi: "Böyle Bir Şey Olabilir Mi Ya?" »

Başbakan Binali Yıldırım, YPG'ye Silah Verilmesini Onaylayan Trump'a Tepki Gösterdi: "Böyle Bir Şey Olabilir Mi Ya?"

Bir süredir ABD'nin çeşitli şekillerde destek verdiği YPG'ye artık ABD Başkanı Trump onaylı şekilde ağır silah yardımı yapılacak olması AKP hükümeti tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Konuyla il

devamı »
MANŞET

Kardeşi Bilal Kadar Medyatik Olmayan Burak Erdoğan, Dikkat Çekebilmek İçin CHP'ye Üye Olmaya Hazırlanıyor... »

Kardeşi Bilal Kadar Medyatik Olmayan Burak Erdoğan, Dikkat Çekebilmek İçin CHP'ye Üye Olmaya Hazırlanıyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Burak Erdoğan'ın, medyanın ilgisizliğinden bunaldığı ve saraya rest çekerekCHP'ye üye olmaya hazırlandığı öğrenildi. En son 1998'de bir kişinin ölümüne

devamı »