Manşet


Bilal Erdoğan'ın Arkadaşları Konuştu : "Yok Öyle Bir Şey..."

Bilal Erdoğan'ın Arkadaşları Konuştu : "Yok Öyle Bir Şey..."
bir ferahearth haberi / 23.10.2015 22:12:33

Geçtiğimiz gün A Haber canlı yayınında, çok merak edilen soruları cevaplayan Bilal Erdoğan, birçok konuya netlik kazandırırken, sakladığı büyük bir sırrı da kamuoyuyla paylaştı. Arkadaşlarının kendisinden 'Yerli Aynştayn' diye bahsettiğini belirten Erdoğan, Türk halkının kendisiyle ilgili genel algısını ters yüz etti. Tüm Türkiye, şaşkınlığını henüz üzerinden atamamışken, Bilal Erdoğan'a küçükken Aynştayn olarak hitap ettikleri iddia edilen sınıf arkadaşları kamuoyunu bilgilendirmek için bir araya geldiler. Kameralar karşısında oldukça şaşkın gözüken grupta sözü Bilal Erdoğan'ın sıra arkadaşı Murat Yumru aldı.

"Onu üzmemek adına söylemiştik"

Konuşmasına bir yanlış anlaşılmaya sebep oldukları için tüm kamuoyundan özür dileyerek başlayan Yumru, "Bilal'in yaptığı açıklamaların yenilir yutulur tarafı yoktu. İlk okulda da böyle atıp tutardı ama umursamazdık. Fakat işin rengi bu sefer çok farklı. Kesinlikle 'Yerli Aynştayn' falan demedik ona. Bilal hep biz maç yaparken 'Aynştayn, Aynştayn topu aldı' gibi sözlerle kendisini motive ederdi; ancak bu kadar abartacağını hiçbirimiz tahmin edemezdik." sözleriyle olayın perde arkasını açıkladı. Yumru "O üzülmesi diye 'Tamam olm, sen de Aynştayn'sın, takma kafana" şeklindeki ifadelerimizi, ciddiye alıp içselleştireceğini öngöremedik. O kadarına kafası basar sanıyorduk." diyerek olaydan duyduğu üzüntüyü belirtti.

 "B harfine geçmek için 2 ay Bilal'i bekledik"

İlkokuldan Bilal'e dair bazı anılarını da paylaşan Yumru, salonda eğlenceli dakikaların geçmesini sağladı. "Bilal Erdoğan'ın resim dersine Marshall boya ile geldiğini ve sınıfça B harfine geçmek için 2 ay onu beklediklerini hatırlatan Yumru, "Bir tek kağıttan gemi filan yapmayı becerebiliyordu diyebilirim" sözleriyle çok tartışılan bu konuyu açıklığa kavuşturmuş oldu.


MANŞET

Dört Vatandaşından Biri Bilim İnsanı Olan İsviçre, Eğitim Seviyesindeki Kontrolsüz Yükselişe, Türkiye Modeliyle Dur Demeye Hazırlanıyor… »

Dört Vatandaşından Biri Bilim İnsanı Olan İsviçre, Eğitim Seviyesindeki Kontrolsüz Yükselişe, Türkiye Modeliyle Dur Demeye Hazırlanıyor…

Eğitim seviyesindeki kontrolsüz yükselişe dur diyemeyen İsviçre'de hükümet, olağanüstü hal sinyalleri verdi. Yıllardır sürdürülen yanlış eğitim politikaları nedeniyle okuryazarlık oranını %99'un altın

devamı »
MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »