Manşet


Ayvalıkgücü İle Sözleşmesini Bir Yıl Daha Uzatan Ahmet Yeşil (76): "Son nefesimi yeşil sahalarda vermek istiyorum..."

Ayvalıkgücü İle Sözleşmesini Bir Yıl Daha Uzatan Ahmet Yeşil (76): "Son nefesimi yeşil sahalarda vermek istiyorum..."
bir ahraz haberi / 16.7.2015 20:26:46

Ayvalıkgücü’nde 45. senesini tamamlayan deneyimli futbolcu Ahmet Yeşil, takımıyla olan sözleşmesini bir yıl daha uzattı. Ayvalıkgücü’nün kuruluşunda babasının büyük emeği olduğu için takıma alınan Yeşil, takımda başka sağ bek olmayınca kaptığı formayı 45 yıl bırakmadı. Neredeyse yarım asırdır hiçbir başarı yaşayamadığı takımıyla bu sene bir üst lige çıkacaklarından emin olduğunu belirten Yeşil, düzenlenen imza töreninde umutlu konuştu.

“Başkan elime doğdu”

Ayvalıkgücü ekibinde ilk günden beri yaşanan acı tatlı bütün anıların içinde olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Yeşil, takıma olan bağlılığını şu sözlerle anlattı: “Aslında çok da tatlı anı yok, hep yenilgilerle geçti hayatım ama olsun. Ben artık bu takımın bir parçasıyım, onsuz yapamıyorum. Yenilmek benim için bir tutku haline geldi. Bu takımda idari kadrodan teknik heyetine, futbolcusundan malzemecisine herkesi tanırım. Hatta yanımda oturan sayın başkanımız benim elime doğdu. Poposunda nohut kadar ben vardır mesela.”

Ayvalıkgücü Başkanı: “Onun yerini hiç dolduramadık”

Ben meselesinden sonra mikrofonu eline alan kulüp başkanı Hayri Topuz, deneyimli sağ bekin yaşlılığı sebebiyle aklının arada bir gelip gittiğini belirttikten sonra, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama yine de Ahmet Baba’mız bizim her şeyimiz. Onunla sözleşme imzalama noktasında bazı sıkıntılarımız oldu. Kulüp doktorumuz kalp yetmezliği olduğunu, futbola devam edemeyeceğini söyledi ama biz ısrar ettik. Doktor dediğimiz de bizim sağlık ocağının hasta bakıcısı olduğu için sözüne güvenmedik tabii. Hem takımdan göndersek kahveye takılacak. Hayır, gider kingde, okeyde başarılı olur, ondan sonra kulüp başarılı bir adamı harcadı diye dedikodu çıkar."

"Sağ bekte Galatasaray bile Sabri'ye muhtaçken biz ne yapalım?.."

Yaklaşık 35 yıldır Ahmet Baba’nın yerine bir sağ bek arıyoruz ama maalesef bulamıyoruz. Zaten bütçemiz 10 yılda bir transfere anca yetiyor. Türkiye’de de bek bulmak zor biliyorsunuz. Koskoca Galatasaray’da bile Sabri Sarıoğlu oynuyor sağ bekte, biz nasıl bulalım yenisini? Ahmet Baba'mız SGK'dan da emekli zaten. Şimdi başka birine hem o kadar para ver hem de sigortasını yap, bu kulüp batar vallahi. İki taraf için de en uygunu bu sözleşmeyi yenilemekti, hepimize hayırlı olsun. ”

İmza Töreninde Şov

İmza töreni sonrası başkan ve gazetecileri kırmayan Yeşil, formasını giyerek sahaya indi. Kendisine verilen topla ilk başta ne yapacağını hatırlayamayan Yeşil’e top sektirmesi gerektiği hatırlatılınca kendine gelip topu sektirmeye başladı. 4 kez topu sektirdikten sonra birdenbire yere yığılan deneyimli futbolcu apar topar hastaneye kaldırıldı. Haber yayına alınmadan edindiğimiz son bilgiler Yaşlı Kurt’un sağlık durumunun iyi olduğu ve 2-3 hafta içinde takımla antrenmanlara başlayabileceği yönünde.


MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!"

Mevcut Anayasa'ya göre tarafsız olması beklenen ancak referandum sürecindeki evet mitingleri tertiplemesi ile eleştirilere konu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir sürpriz yaptı. İstanbu

devamı »
MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »