Manşet


Ankara'daki Eylemi Kendilerinin Gerçekleştirdiğini Erdoğan'dan Öğrenen PKK Şaşkın: "Valla Biz de Yeni Öğrendik..."

Ankara'daki Eylemi Kendilerinin Gerçekleştirdiğini Erdoğan'dan Öğrenen PKK Şaşkın: "Valla Biz de Yeni Öğrendik..."
bir lombak haberi / 23.10.2015 21:11:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'daki barış mitingindeki patlamaya sebep olan örgütler arasında gösterdiği PKK'da büyük bir şok yaşanıyor. Ateşkes ilan ettiği için, konuyla ilgili başından beri rahat bir tutum sergileyen PKK, Erdoğan'ın dünkü demeciyle adeta sarsıldı. Yüzlerce insanın ölmesine sebep olduklarını Erdoğan sayesinde öğrenen örgüt adeta bir şok yaşadı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan PKK sözcüsü Baver Hozat, tüm Türkiye'den özür diledi.

"IŞİD gerçekleştirdi sanıyorduk, yanılmışız."

Toplantı sırasında şaşkın ve üzgün olduğu gözlenen Hozat "HDP ile koordineli çalışan bir örgüt olarak bilinirken, bu yeni iddia bizi alt üst etti. Kandil'deki arkadaşlarımızdan edindiğim bilgilere göre patlamayla uzaktan yakından ilgimiz yok. Hatta uzun yıllardır canlı bombalarla çalışmayı bıraktık. Daha çok dağda şey ediyoruz biz. Ancak Sayın Erdoğan'ın kendinden emin konuşması bizi işkillendirdi. Örgüt içerisinde kendi halkına düşman, bizim bile terörist olarak algılayacağımız şahıslar varsa, gerekeni yapacağız." sözleriyle şaşkınlığını ifade etti. Bir basın mensubunun "Efendim 'gereğini yapağız' diyorsunuz, ama eylemi yapanlar ölmediler mi zaten" hatırlatması üzerine Hozat, "Orası da doğru" cevabını verdi.

Bu arada El Muhaberat nerenin örgütü ya?"

IŞİD'le birlikte PYD'nin yanı sıra El Muhaberat örgütünün de adının geçtiğini hatırlatan Hozat, "Tamam PYD'yi anladık da El Muhaberat nerenin örgütü ya?" diyerek tepki gösterdi. Irak, Suriye, Türkiye üçgeninde yıllardır çatışmaların yaşandığını dolayısıyla yüzlerce de örgütün söz konusu olduğunu belirten Hozat, "İnsanlık hali, isimleri akılda tutamayabiliriz de ismini bilmediğimiz örgütle niye işbirliği yaparız anlamış değilim. Militanlar gelsin özellikle bu konuyu araştıracağım. O örgütü tanıyan, herhangi bir üyesiyle görüşen varsa bizde de bir iletişim eksikliği var demektir ki, bu affedilemez." sözleriyle kuşkularını dile getirdi.

"Çocuklara sorduk, bizimle alakası yok dediler."

Her ne kadar dağda bayırda yaşıyor olsalar da PKK'nın disiplinli bir örgüt olduğuna dikkat çeken Hozat "Gelirken bizim çocuklara da sordum, "onların da haberi yok. Doğrusu örgüt olarak üzgün ve sinirliyiz. Seçim öncesi böyle saçma bir propaganda aklımızın ucundan geçmezdi. Neyse ki Sayın Erdoğan uyandırdı bizi." sözlerinin ardından basın mensuplarından iki dakika mola istedi. Konuşmasına "Bir süre hiçbir üyemize boncuklu tabanca bile vermeyeceğiz. Ne kadar canlı bombamız varsa hepsinin pimini kendi ellerimle çekeceğim... Bu arada, örgütün kurumsallaşma zamanı geldi. Buradan Sayın Erdoğan'a sesleniyorum. İsteğimiz dışında gerçekleşen bu eylemlerden kurtulmamız için bize istihbarat sağlayabilirlerse çok seviniriz, kendisinin gözünden hiçbir şey kaçmıyor." diyerek sözlerini noktaladı.


MANŞET

Suudi Arabistan Şeytan Taşlarken Devlet Taşı Kullanmayanların Sevaplarının İşlenmeyeceğini Açıkladı... »

Suudi Arabistan Şeytan Taşlarken Devlet Taşı Kullanmayanların Sevaplarının İşlenmeyeceğini Açıkladı...

İslam'da hac ibadetinin önemli bir parçası sayılan şeytan taşlama ritüelinde son zamanlarda kaçak yollarla elde edilen ucuz taşların kullanılması Suudi Arabistan'da ülkenin gündemine oturdu. Şeytan ta

devamı »
MANŞET

Sınırsız Cinsel Özgürlük Hedefleyen Hollanda'da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı "Karşı Cins" Kavramını Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor... »

Sınırsız Cinsel Özgürlük Hedefleyen Hollanda'da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı "Karşı Cins" Kavramını Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor...

Avrupa'da cinsel özgürlüğün "kim kime dum duma" aşamasına geldiği, cinsel ayrımcılığın tamamen ortadan kalktığı, kadın ya da erkeğin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin birbirleriyle evlenebildiği Hollanda'

devamı »