Manşet


Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."

Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası  Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."
bir antiochus haberi / 29.04.2016 23:26:36

Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda şiddetli kavga çıktı. AKP ve HDP'li vekiller arasında çıkan kavgada 5 milletvekili yaralanırken, çıkan kavga sonrası dokunulmazlıkların kaldırılması konusu bir kez daha gündeme geldi.

"Komisyon Çok Sıkıcıydı"

Dokunulmazlıkların kaldırılması olayında milletvekilleri hiç olmadıkları kadar hemfikirlerdi. Dün ve bugün çıkan kavgalar sonucu milletvekilleri ortak açıklama yaptı. "Ne zaman mecliste kavga çıksa dokunulmazlık var diye fazla sert giremiyorduk. Son günlerde dokunulmazlığı kaldıralım muhabbeti dönünce işi hızlandıralım dedik. Malum, anayasa komisyonu çok sıkıcı bir şey. Bir taraf maddeleri hızlı hızlı okurken biz de he he tamam deyip kabul ettik."

"Biz Kendi Aramızda Hallettik"

Tarafların tüm maddeleri kabul etmesiyle dokunulmazlıklar konusunda uzlaşılmış oldu. Ancak bu, bazı vekillerce yanlış anlaşıldı ve komisyonda beklenmedik şeyler oldu. HDP'li bir milletvekili olanlara açıklama getirdi:

"Okudular, onayladık, bitti. Aramızda hallettik işte dokunulmazlık meselesini. Daha ne bekleyelim, yürürlüğe girene kadar kim bekleyecek dedik, daldık birbirimize. Zaten onlar istemiyor muydu kaldırılmasını? Al işte kaldırdık, herkes herkese dokundu. Fazla heyecan yaşamaya gerek yokmuş. Umarım istediklerini almışlardır. "

MANŞET

Suudi Arabistan Şeytan Taşlarken Devlet Taşı Kullanmayanların Sevaplarının İşlenmeyeceğini Açıkladı... »

Suudi Arabistan Şeytan Taşlarken Devlet Taşı Kullanmayanların Sevaplarının İşlenmeyeceğini Açıkladı...

İslam'da hac ibadetinin önemli bir parçası sayılan şeytan taşlama ritüelinde son zamanlarda kaçak yollarla elde edilen ucuz taşların kullanılması Suudi Arabistan'da ülkenin gündemine oturdu. Şeytan ta

devamı »
MANŞET

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...” »

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...”

Hinduizm, Brahmanizm, Budizm ve daha birçok dinin yaşam alanı olan Hindistan’da kültürel zenginlik, hayatı durma noktasına getirdi. Her din için bayram tatili verilen ülkede nerdeyse çalışılacak günün

devamı »