Manşet


Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."

Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası  Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."
bir antiochus haberi / 29.04.2016 23:26:36

Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda şiddetli kavga çıktı. AKP ve HDP'li vekiller arasında çıkan kavgada 5 milletvekili yaralanırken, çıkan kavga sonrası dokunulmazlıkların kaldırılması konusu bir kez daha gündeme geldi.

"Komisyon Çok Sıkıcıydı"

Dokunulmazlıkların kaldırılması olayında milletvekilleri hiç olmadıkları kadar hemfikirlerdi. Dün ve bugün çıkan kavgalar sonucu milletvekilleri ortak açıklama yaptı. "Ne zaman mecliste kavga çıksa dokunulmazlık var diye fazla sert giremiyorduk. Son günlerde dokunulmazlığı kaldıralım muhabbeti dönünce işi hızlandıralım dedik. Malum, anayasa komisyonu çok sıkıcı bir şey. Bir taraf maddeleri hızlı hızlı okurken biz de he he tamam deyip kabul ettik."

"Biz Kendi Aramızda Hallettik"

Tarafların tüm maddeleri kabul etmesiyle dokunulmazlıklar konusunda uzlaşılmış oldu. Ancak bu, bazı vekillerce yanlış anlaşıldı ve komisyonda beklenmedik şeyler oldu. HDP'li bir milletvekili olanlara açıklama getirdi:

"Okudular, onayladık, bitti. Aramızda hallettik işte dokunulmazlık meselesini. Daha ne bekleyelim, yürürlüğe girene kadar kim bekleyecek dedik, daldık birbirimize. Zaten onlar istemiyor muydu kaldırılmasını? Al işte kaldırdık, herkes herkese dokundu. Fazla heyecan yaşamaya gerek yokmuş. Umarım istediklerini almışlardır. "

MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız"

Adalet Bakanı'nın Almanya'ya alınmaması üzerine başlayan Türkiye-Almanya gerilimi devam ediyor. Bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye'den siyasilerin Avrupa'da miting yapması yasaklanırken, Cumhurbaşkanı Er

devamı »
MANŞET

IŞİD Kontrolündeki Tel Abyad'a Elektrik Verdiği Ortaya Çıkan Hükûmetten Açıklama: "Yok Ya Telaş Yapmayın Hemen! Bunlar Parasını Veriyor..." »

IŞİD Kontrolündeki Tel Abyad'a Elektrik Verdiği Ortaya Çıkan Hükûmetten Açıklama: "Yok Ya Telaş Yapmayın Hemen! Bunlar Parasını Veriyor..."

Birgün Gazetesi, dün cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği Tel Abyad bölgesi hakkında bomba bir iddiayı manşetine taşıdı. Gazete, MİT tırlarının taşıdığı silahlardan sonra DEDAŞ tarafından Akçaka

devamı »