Manşet


Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."

Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası  Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."
bir antiochus haberi / 29.4.2016 23:26:36

Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda şiddetli kavga çıktı. AKP ve HDP'li vekiller arasında çıkan kavgada 5 milletvekili yaralanırken, çıkan kavga sonrası dokunulmazlıkların kaldırılması konusu bir kez daha gündeme geldi.

"Komisyon Çok Sıkıcıydı"

Dokunulmazlıkların kaldırılması olayında milletvekilleri hiç olmadıkları kadar hemfikirlerdi. Dün ve bugün çıkan kavgalar sonucu milletvekilleri ortak açıklama yaptı. "Ne zaman mecliste kavga çıksa dokunulmazlık var diye fazla sert giremiyorduk. Son günlerde dokunulmazlığı kaldıralım muhabbeti dönünce işi hızlandıralım dedik. Malum, anayasa komisyonu çok sıkıcı bir şey. Bir taraf maddeleri hızlı hızlı okurken biz de he he tamam deyip kabul ettik."

"Biz Kendi Aramızda Hallettik"

Tarafların tüm maddeleri kabul etmesiyle dokunulmazlıklar konusunda uzlaşılmış oldu. Ancak bu, bazı vekillerce yanlış anlaşıldı ve komisyonda beklenmedik şeyler oldu. HDP'li bir milletvekili olanlara açıklama getirdi:

"Okudular, onayladık, bitti. Aramızda hallettik işte dokunulmazlık meselesini. Daha ne bekleyelim, yürürlüğe girene kadar kim bekleyecek dedik, daldık birbirimize. Zaten onlar istemiyor muydu kaldırılmasını? Al işte kaldırdık, herkes herkese dokundu. Fazla heyecan yaşamaya gerek yokmuş. Umarım istediklerini almışlardır. "

MANŞET

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor. »

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor.

Bir yıl önce tutuklanan Alman vatandaşı Deniz Yücel'in, Almanya ile ilişkilerin düzelmesinin ardından tahliye edilmesi üzerine diğer tutuklu gazeteciler için devreye girecek ülke lideri arayışları hız

devamı »
MANŞET

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti... »

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle  Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti...

Gabon'da hükümet bir süredir tatsız bir sorun sebebiyle dışişlerinde büyük sorunlar yaşıyor. Disiplinsiz hareketleri yüzünden Gabon'la Fransa hükümeti arasındaki ipleri kopma noktasına getiren Gabon'u

devamı »