Manşet


Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."

Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası  Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."
bir antiochus haberi / 29.04.2016 23:26:36

Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda şiddetli kavga çıktı. AKP ve HDP'li vekiller arasında çıkan kavgada 5 milletvekili yaralanırken, çıkan kavga sonrası dokunulmazlıkların kaldırılması konusu bir kez daha gündeme geldi.

"Komisyon Çok Sıkıcıydı"

Dokunulmazlıkların kaldırılması olayında milletvekilleri hiç olmadıkları kadar hemfikirlerdi. Dün ve bugün çıkan kavgalar sonucu milletvekilleri ortak açıklama yaptı. "Ne zaman mecliste kavga çıksa dokunulmazlık var diye fazla sert giremiyorduk. Son günlerde dokunulmazlığı kaldıralım muhabbeti dönünce işi hızlandıralım dedik. Malum, anayasa komisyonu çok sıkıcı bir şey. Bir taraf maddeleri hızlı hızlı okurken biz de he he tamam deyip kabul ettik."

"Biz Kendi Aramızda Hallettik"

Tarafların tüm maddeleri kabul etmesiyle dokunulmazlıklar konusunda uzlaşılmış oldu. Ancak bu, bazı vekillerce yanlış anlaşıldı ve komisyonda beklenmedik şeyler oldu. HDP'li bir milletvekili olanlara açıklama getirdi:

"Okudular, onayladık, bitti. Aramızda hallettik işte dokunulmazlık meselesini. Daha ne bekleyelim, yürürlüğe girene kadar kim bekleyecek dedik, daldık birbirimize. Zaten onlar istemiyor muydu kaldırılmasını? Al işte kaldırdık, herkes herkese dokundu. Fazla heyecan yaşamaya gerek yokmuş. Umarım istediklerini almışlardır. "

MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »
MANŞET

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı... »

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı...

Nüfusun hızla artmasına bağlı olarak kişi başına düşen muayene ve ilaç tüketim ortalamasının da her geçen yıl artması üzerine SGK, tedavi masraflarındaki yüksek maliyetin önüne geçmek için harekete ge

devamı »