Manşet


Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."

Anayasa Komisyonundaki Şiddetli Kavga Sonrası  Milletvekillerinden Ortak Açıklama: "Biz Dokunulmazlıkları Kendi Aramızda Kaldırdık."
bir antiochus haberi / 29.04.2016 23:26:36

Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda şiddetli kavga çıktı. AKP ve HDP'li vekiller arasında çıkan kavgada 5 milletvekili yaralanırken, çıkan kavga sonrası dokunulmazlıkların kaldırılması konusu bir kez daha gündeme geldi.

"Komisyon Çok Sıkıcıydı"

Dokunulmazlıkların kaldırılması olayında milletvekilleri hiç olmadıkları kadar hemfikirlerdi. Dün ve bugün çıkan kavgalar sonucu milletvekilleri ortak açıklama yaptı. "Ne zaman mecliste kavga çıksa dokunulmazlık var diye fazla sert giremiyorduk. Son günlerde dokunulmazlığı kaldıralım muhabbeti dönünce işi hızlandıralım dedik. Malum, anayasa komisyonu çok sıkıcı bir şey. Bir taraf maddeleri hızlı hızlı okurken biz de he he tamam deyip kabul ettik."

"Biz Kendi Aramızda Hallettik"

Tarafların tüm maddeleri kabul etmesiyle dokunulmazlıklar konusunda uzlaşılmış oldu. Ancak bu, bazı vekillerce yanlış anlaşıldı ve komisyonda beklenmedik şeyler oldu. HDP'li bir milletvekili olanlara açıklama getirdi:

"Okudular, onayladık, bitti. Aramızda hallettik işte dokunulmazlık meselesini. Daha ne bekleyelim, yürürlüğe girene kadar kim bekleyecek dedik, daldık birbirimize. Zaten onlar istemiyor muydu kaldırılmasını? Al işte kaldırdık, herkes herkese dokundu. Fazla heyecan yaşamaya gerek yokmuş. Umarım istediklerini almışlardır. "

MANŞET

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir" »

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir"

Bira, insanlık tarihinde ilk bu topraklarda üretilen bir içki. En eski alkollü içki olan biranın coğrafyamızdaki geçmişi Sümerlere kadar uzanıyor. İnsanların büyük fabrikalar olmadan, evlerindeürettik

devamı »
MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!"

Mevcut Anayasa'ya göre tarafsız olması beklenen ancak referandum sürecindeki evet mitingleri tertiplemesi ile eleştirilere konu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir sürpriz yaptı. İstanbu

devamı »