Manşet


Altan Tan: "Çocuklar bir kere tecavüze uğradı diye balerinleri suçlamak çok yanlış. Asıl suçlu tangoculardır."

Altan Tan: "Çocuklar bir kere tecavüze uğradı diye balerinleri suçlamak çok yanlış. Asıl suçlu tangoculardır."
bir ara sokak haberi / 15.04.2016 20:32:30

Karaman'da ENSAR Vakfi'na ve KAİMDER'e ait evlerde küçük çocukların cinsel istismara uğraması büyük infiale yol açmış birçok kesimin tepkisine yol açmıştı. Siyasette de gerilime de yol açan yaşananlarla ilgili bir açıklama da Altan Tan'dan geldi.

"Tecavüzcüyü sert şekilde kınıyorum"

Yaşananların oldukça kötü şeyler olduğundan söz eden Altan Tan, tecavüzcüyü en ağır şekilde kınadığını belirtti. Tecavüzcünün çok ağır cezalar alması gerektiğini de belirten Tan, "Bu şahıs en ağır şekilde cezalandırılırsa başkalarına ders olacaktır" dedi.

"Pire için yorgan yakılmaz"

Olayın yarattığı infiale ve ENSAR Vakfı'na yönelik eleştirilere de değinen Tan, bunun münferit bir olay olduğunu belirterek, "Böyle durumlar için halkımızın güzel bir deyimi vardır; pire için yorgan yakılmaz" dedi. Pireleri öldürmek için nasıl bir ilaçlama yapılması gerektiğini de uzun uzun anlatan Tan, sağduyu çağrısı yaptı.

"Tangoculara oldum olası ifrit oluyorum"

Yaşananlardan dolayı balerinleri suçlamanın çok anlamsız olduğuna da değinen Tan, "Allah aşkına balerinlerin ne günahı var, asıl suçlu tangoculardır" dedi. Tango yapanlara oldum olası ifrit olduğunu da belirten Tan; halk oyunlarımızın da kadın erkek ayrı ayrı oynanması gerektiğini belirtti.


MANŞET

Hükümetle Arasını Düzeltmeye Çalışan Hürriyet Gazetesi, İsmini "Yeni Hürriyet" Olarak Değiştirme Kararı Aldı... »

Hükümetle Arasını Düzeltmeye Çalışan Hürriyet Gazetesi, İsmini "Yeni Hürriyet" Olarak Değiştirme Kararı Aldı...

Geçtiğimiz günlerde TSK'dan yapılan bir açıklamayı "Karargah Rahatsız" başlığı ile veren Hürriyet Gazetesi ile hükümet arasında sular durulmuyor. Karargah'ın değil kendilerinin "rahatsız" olduğunu ifa

devamı »
MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »