Manşet


Altan Tan: "Çocuklar bir kere tecavüze uğradı diye balerinleri suçlamak çok yanlış. Asıl suçlu tangoculardır."

Altan Tan: "Çocuklar bir kere tecavüze uğradı diye balerinleri suçlamak çok yanlış. Asıl suçlu tangoculardır."
bir ara sokak haberi / 15.4.2016 20:32:30

Karaman'da ENSAR Vakfi'na ve KAİMDER'e ait evlerde küçük çocukların cinsel istismara uğraması büyük infiale yol açmış birçok kesimin tepkisine yol açmıştı. Siyasette de gerilime de yol açan yaşananlarla ilgili bir açıklama da Altan Tan'dan geldi.

"Tecavüzcüyü sert şekilde kınıyorum"

Yaşananların oldukça kötü şeyler olduğundan söz eden Altan Tan, tecavüzcüyü en ağır şekilde kınadığını belirtti. Tecavüzcünün çok ağır cezalar alması gerektiğini de belirten Tan, "Bu şahıs en ağır şekilde cezalandırılırsa başkalarına ders olacaktır" dedi.

"Pire için yorgan yakılmaz"

Olayın yarattığı infiale ve ENSAR Vakfı'na yönelik eleştirilere de değinen Tan, bunun münferit bir olay olduğunu belirterek, "Böyle durumlar için halkımızın güzel bir deyimi vardır; pire için yorgan yakılmaz" dedi. Pireleri öldürmek için nasıl bir ilaçlama yapılması gerektiğini de uzun uzun anlatan Tan, sağduyu çağrısı yaptı.

"Tangoculara oldum olası ifrit oluyorum"

Yaşananlardan dolayı balerinleri suçlamanın çok anlamsız olduğuna da değinen Tan, "Allah aşkına balerinlerin ne günahı var, asıl suçlu tangoculardır" dedi. Tango yapanlara oldum olası ifrit olduğunu da belirten Tan; halk oyunlarımızın da kadın erkek ayrı ayrı oynanması gerektiğini belirtti.


MANŞET

Neredeyse Her Gün Bir Ülkenin Büyükelçisine Nota Veren Dışişleri Bakanlığı Ayın En İyi Çalışan Bakanlığı Seçildi. »

Neredeyse Her Gün Bir Ülkenin Büyükelçisine Nota Veren Dışişleri Bakanlığı Ayın En İyi Çalışan Bakanlığı Seçildi.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun başında yer aldığı Dışişleri Bakanlığı son haftalardaki performansıyla adeta 'düşman çatlatıyor'. Norveç, Rusya ve İsviçre gibi bir çok farklı ülkenin Büyük elçilerini kısa sürede

devamı »
MANŞET

Alkol ve Sigara'ya Yapılan Zam İle Birlikte Hükumet, Vergi Dairelerini Kapatıp TEKEL Bayii Açmaya Hazırlanıyor... »

Alkol ve Sigara'ya Yapılan Zam İle Birlikte Hükumet, Vergi Dairelerini Kapatıp TEKEL Bayii Açmaya Hazırlanıyor...

Yükselen dolar, ekonomik küçülme, işsizlik, iflas eden esnaflar gibi kavramlar son dönemde hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Bir süredir ekonomik olarak zor bir dönemden geçen Türkiye'de hü

devamı »