Manşet


AKP'den Konya Milletvekili Aday Adayı Olan Osman Yavuz'un Diğer Aday Adaylarını Boğdurtmasından Endişe Ediliyor

AKP'den Konya Milletvekili Aday Adayı Olan Osman Yavuz'un Diğer Aday Adaylarını Boğdurtmasından Endişe Ediliyor
bir sivrisinek2 haberi / 26.2.2015 01:11:58

AKP'den 2015 genel seçimlerinde Konya Milletvekili aday adayı olan Osman Yavuz'un reklam için hazırladığı 'Diriliş' temalı afişler tartışma konusu oldu. Kendisini bir Osmanlı Şehzadesi gibi hissettiğini belirten Osman Yavuz’un, milletvekili adaylığını garantileyebilmek için rakip aday adayları boğdurtmasından endişe ediliyor.

Fatih’in Torunuyum Açıklaması Şüpheleri İyice Arttırdı

Aday adaylığını açıkladığı toplantıya başında kavuğu sırtında kaftanıyla gelen Osman Yavuz’un konuşmasını ferman irat eder şekilde yapması ortamı biraz gerse de asıl korku, sözlerini “Benim gibi Fatih’in torunu olan birine de böylesi bir adaylık yakışacaktır…” şeklinde sürdürmesiyle yaşandı. Yavuz'un kardeşlerinden hiçbirisinin aday adayı olmadığının öğrenilmesiyle endişeler AKP’den aday adayı olan diğer isimlere yöneldi.

"Amacım Osmanlı Ruhunu Yaşatmak"

Yapılan yoğun eleştirilere yanıt vermek üzere kameralar karşısına geçen Yavuz, ilk olarak adına ve soyadına dikkat çekti. Doğuştan Osmanlı olduğunu, kendisini hep Osmanlı biri gibi hissettiğini vurgulayan Yavuz, yapmak istediği şeyin toplumda etkisini kaybetmiş olan ecdat ruhunu yeniden yaşatmak olduğunu söyledi. Bunun için kaftan giyip kavuk takmanın yanında gerekirse Konya bölgesindeki otoriteyi sağlamak adına diğer adayları bertaraf etmekten geri durmayacağını belirtti.

Diriliş Ertuğrul Dizisine Alınmadığım Zinhar Yalan!

Bir gazetecinin “Diriliş Ertuğrul Dizisine oyuncu olarak müracaat ettiğini ama kabul edilmediğini, hazır kostümü giymişken saray merdivenlerinde boy gösteren karşılama ekibine alınmasını talep ettiğini ama bunda da muvaffak olamadığını” sorması üzerine hiddetlenen Yavuz; “Bunlar diğer aday adaylarının hakkımda başlattıkları karalama kampanyasıdır, bu iddialar zinhar yalandır, iftiradır. Ben Yeni Türkiye’nin inşasında küçük bir şehzade olmak niyetindeyim o kadar!” sözleriyle yanıt verdi.

Meclis Kavgalarında Tokmak Yerine Gürz!

Osmanlı esintisini yurdun her köşesine taşımak istediğinin altını çizen Yavuz, vekil olması halinde bu kapsamda gerçekleştireceği ilk icraatının da Meclis kavgalarında yumruk ve tokmak yerine Osmanlı tokadı ve gürz gibi ecdat yadigârı unsurların kullanılması olacağını vurguladı.


MANŞET

18 Yaşındaki Milletvekillerinin Uyum Süreci İçin Meclis'e Playstation Salonu ve Futbol Sahası Yapımına Başlandı... »

18 Yaşındaki Milletvekillerinin Uyum Süreci İçin Meclis'e Playstation Salonu ve Futbol Sahası Yapımına Başlandı...

Eskiden 18 yaşındaki gençler bırakın üniversiteyi, askere bile gidemezken şimdilerde milletvekili aday adayı bile olabiliyorlar. Yeni seçim kanunuyla 18'e indirilen seçilme yaşı, birçok liseliyi mille

devamı »
MANŞET

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum" »

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum"

Referandum sonuçlarındaki şaibeli durumlara CHP'nin öfkesi dinmiyor. YSK'nın hile yaptığı gerekçesiyle YSK'ya seçimin iptali talebinde bulunan CHP, bu kez de talebini reddeden YSK'ya meydan okudu."Böy

devamı »