Manşet


Ahmet Hakan'a Saldıranların Sadece İkisinin AKP'li Çıkması Fatih İlçe Teşkilatı'nı Karıştırdı...

Ahmet Hakan'a Saldıranların Sadece İkisinin AKP'li Çıkması Fatih İlçe Teşkilatı'nı Karıştırdı...
bir varnish haberi / 2.10.2015 01:29:44

Gazeteci Ahmet Hakan'ın dün gece evinin önünde uğradığı saldırının ardından şüpheliler emniyette göz altına alınmıştı. Polisin derinleştirdiği soruşturmanın ardından saldırganlardan sadece ikisinin AKP üyesi olduğunun anlaşılması üzerine partinin Fatih İlçe teşkilatında sular durulmuyor.

  "Seçmenimizi hayal kırıklığına uğrattık"

  Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan AKP Fatih İlçe Teşkilatı Başkanı Mümtaz Duvarcı "Toplam dört kişi Ahmet Hakan denilen soysuza saldırıyor ve bunlardan sadece ikisinin AKP üyesi olduğunu öğreniyoruz. Halkımız bu olayda bizlerin rolünü tahmin ediyordur, dolayısıyla beklentiyi de yüksek tutmuşlardır. Açıkçası ben 4 kişinin de bizim teşkilattan olduğundan şüphe duymuyordum, tam bir hayal kırıklığı oldu bizim için." sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

  "Basın özgürlüğüyle ilgisi yok"

  Diğer iki kişinin hangi parti ya da örgüte mensup olduklarını ve kendi üyeleriyle nasıl bir işbirliği içinde olduklarına da anlam veremediklerini belirten Duvarcı, "Normalde Ahmet Hakan'ın darp edilmesini bekliyor ve umuyorduk, ve AKP'nin bunu tek başına yapacak gücü var. Neden bir başkaları olaya karıştı bunu anlayamıyoruz. Hayır! İstesek bir gecede tüm Aydın Doğan medyasını dövecek kadar adamımız var, palalıları saymıyorum bile." sözlerinin ardından provokasyona dikkat çekerek "Bizi 1 Kasım seçimleri öncesinde güçsüz gösterip, partimizi yıpratmaya yönelik bir hareket olarak yorumluyoruz bunu" dedi.

  "Tüm AK Partililerden özür diliyoruz."

  Teşkilat olarak olayda sorumluluklarını yeterince yerine getiremediklerini, Ahmet Hakan'ın dövülmeden seçim arifesine kadar gelinmiş olmasını ve sadece bir iki kırıkla olayın geçiştirilmesini de hazmedemediklerini belirten Duvarcı, "Hatamızı görüyoruz. Daha susturulmayı bekleyen çok gazeteci var. Bir daha, benzer bir olayda partimiz tüm sorumluluğu üstlenecek, İnşallah hainlere gereken derler verilecektir" dedi.


  MANŞET

  SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı... »

  SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı...

  Nüfusun hızla artmasına bağlı olarak kişi başına düşen muayene ve ilaç tüketim ortalamasının da her geçen yıl artması üzerine SGK, tedavi masraflarındaki yüksek maliyetin önüne geçmek için harekete ge

  devamı »
  MANŞET

  Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler." »

  Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler."

  Referanduma giderken muhalefetin yürüttüğü kampanyanın ana maddesi, Cumhurbaşkanına verilen olağanüstü güçlerdi. Cumhurbaşkanını kimsenin denetleyemeyeceğini söyleyip duran CHP, Avrupa'dan dün gelen k

  devamı »