Manşet


Ahmet Davutoğlu '2016 Turizm Eylem Planı'nı Açıkladı: "Bütün otellere turist duası asacağız..."

Ahmet Davutoğlu '2016 Turizm Eylem Planı'nı Açıkladı: "Bütün otellere turist duası asacağız..."
bir bora bulut haberi / 23.2.2016 00:32:18

Üst üste gelen terör saldırıları yüzünden güvenli tatil bölgesi imajını kaybeden Türkiye, Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle garanti gelir kapısı olarak gördüğü Rus turistlerin de ilgisini kaybetme başladı. Turizm gelirindeki azalmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Tatilinizi yurt içinde yapın" açıklaması da çare olmayınca gözler Başbakan Davutoğlu'nun açıklayacağı '2016 Turizm Eylem Planı'na çevrilmişti. Çankaya Köşkü'nde düzenlenen toplantıda yapılan açıklama şu şekilde:

"Yağmur duası oluyor da turist duası neden olmasın!”

 “Bakın muhterem kardeşlerim, dua; Arapça bir kelime olup, seslenmek, çağırmak, yardıma çağırmak, yardım talep etmek anlamındadır. Kültürümüzün bir parçasıdır. AKP'den önce kişi başına dua sayısı 3 kez/gün iken bu sayı iktidarımız döneminde 19 kez/gün'e çıkmıştır. "Allah'ım inşallah işe giderken bir saldırıya denk gelmem", "Allah'ım sen benim oğlana Bilal şansı ver", "Bugün tanıdık kimse tecavüze uğramaz inşallah" gibi dualar genel kullanıma girmiştir. Hatta hatırlayın, 3-4 yıl önce yaşanan büyük kuraklık yine dualarla aşılmamış mıydı? Yağmur duası oluyor da turist duası neden olmasın!”

 “Kimse duamızı test etmeye kalkmasın" 

“Turizm çok kırılgan bir sektör. Bir jet düşürürsün Rusların ayağı kesilir, başkentinde patlama olur Avrupalılar gelmemeye başlar, doğu illerine sokağa çıkma yasağı koyarsın yerli turistler yurt dışına tatile gitmeye çalışır. Yahu, adamlar sokağa çıkamıyor be, bazıları halen yurt dışı derdinde. Allah sizi bildiği gibi yapsın pasaportunuzu kaybedersiniz inşallah, işte duamı da ettim. Kimse duamızı test etmeye kalkmasın.”

"Dünyanın en çok turist barındıran ülkesiyiz ama dövizleri yok"

“Resmi rakamlara göre ülkemizde 3 milyon Suriyeli var. Bunlara mülteci olarak değil de turist gözüyle bakarsak dünyanın en çok turist barındıran ülkesiyiz, harcayacak paraları yok ama olsun. AB'den gelecek olan 3 milyar Euro aslında turizm geliridir. Böyle bakmak lazım. 2023 hedeflerimiz içinde tüm komşu ülkelerimizde bir şekilde kriz çıkartarak ülkemize sığınacak turist sayısını arttırmak da var.”

 Toplantıda açıklanan atılması gereken diğer adımlar şöyle:

- Savaş ve silah tutkunu turistler için TSK tarafından "Doğu İlleri" turu düzenlenecek. Dileyen turist çatışmaları yakından ve canlı olarak izleyebilecek.

- Antalya özerk bölge ilan edilerek Rusya ile olan krizden etkilenmemesi sağlanacak.

- Meraklı turistlere canlı bombayı tahmin etme fırsatı sağlanacak. Kalabalık içinde şüphelendikleri şahısları istedikleri gibi arayabilecekler. Canlı bombayı bulan turist güzel bir patlama ile ödüllendirilecek.

- Saç ekimi, katarakt ameliyatı nedeniyle sıklıkla ülkemizi tercih eden Arap turistlere mecburi Akdeniz ve Ege hizmeti getirilecek.

- Özel harekat timleri, sınırdan geçerek bulduğu yabancıları ülkemize getirip sahil kıyısındaki otellere yerleştirecek.

-400 bin turist getiren acenteye Diyarbakır Sur’dan otel için arazi verilecek. MANŞET

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Cenaze Namazında Doğru Bilinen Yanlışlar" Konulu Retro-Füturistik Hutbe Okutmaya Hazırlanıyor... »

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Cenaze Namazında Doğru Bilinen Yanlışlar" Konulu Retro-Füturistik Hutbe Okutmaya Hazırlanıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Eylül'de katıldığı bir askerin defin töreninde cenaze namazı bitiminde selam vermemesi ülkenin ana gündemlerinden biri haline geldi. Konuyla ilgili çok fazla yazıldı çizildi

devamı »
MANŞET

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu... »

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu...

Japonya’nın en büyük inşaat şirketlerinden olan Tzung İnşaat, bu sabah 12’si yönetici toplam 103 personelinin sorumluluk sırasına göre harakiri yaptığı haberiyle gündeme oturdu. 8 ay önce Osaka’da tem

devamı »