Manşet


ABD'ye Ait Nükleer Silah Şifrelerinin Yeni Başkan Donald Trump Tarafından Öğrenilecek Olması Birleşmiş Milletler'de Gerilim Yarattı.

ABD'ye Ait Nükleer Silah Şifrelerinin Yeni Başkan Donald Trump Tarafından Öğrenilecek Olması Birleşmiş Milletler'de Gerilim Yarattı.
bir ara sokak haberi / 12.11.2016 18:38:58

ABD'nin yeni başkanının Donald Trump olması dünyanın geleceğine dair büyük bir tedirginlik yarattı. Herhangi bir dünya ülkesi liderinin "Eyy Amerikaa" diye seslenmesine, "What the fuck are you talking about?" diye cevap verebilecek potansiyele sahip yeni başkan ile neler yaşanacağı büyük bir kafa karışıklığı yaratmakta. Obama'dan Beyaz Saray ile birlikte bir çok şeyi devralacak yeni başkanın, nükleer silah şifrelerini de alacağının öğrenilmesiyle birlikte Birleşmiş Milletler acil toplantı kararı aldı.


"Sevindiğimiz tek şey, Madonna'nın o kadar insana oral seks yapmak zorunda kalmaması"

Acil koduyla toplanan Birleşmiş Milletler toplantısının ardından açıklamayı Genel Sekreter Ban Ki Moon yaptı. İlk olarak Trump'ı tebrik eden Ki-Moon, kendisiyle ortak çalışma yapabilirlerse buna çok sevineceklerini belirtti. Seçimlerden önce Hillary Clinton'a oy verecek seçmenlere "oral seks yapma" sözü veren Madonna adına ayrıca sevindiklerini belirten Ban Ki Moon, böylesi zor zamanlarda mutlu olunabilecek en küçük şeye dahi dünyanın büyük ihtiyacı olduğunu belirtti.


"Hakkımızda hayırlısı"

Genel Sekreter, 6 saat süren toplantıda Trump'ın, dünyanın süper gücü ABD'nin sahip olduğu nükleer silahların şifrelerini öğrenecek olmasını değerlendirdiklerini belirtti. Ki Moon, toplantıdan ortak bir plan çıkmadığını, bütün ümitlerinin ABD'li yetkililerin Trump'a her kafası bozulduğunda şifreleri kullanmaması gerektiğini öğretmesi olduğunu söyledi. Birçok ülkenin farklı fikirleri olduğunu belirten Ban Ki Moon, herkesin ortaklaştığı "Hakkımızda hayırlısı" fikrinin de Türkiye'den geldiğini vurguladı. Türk halkının "Dünyanın çivisi çıkmış" şeklinde bir deyimi olduğunu da yeni öğrendiğini belirten Ki Moon, "Sanırım bu söze hiç bu kadar yakın olmamıştık" dedi.


Basına sızdırılan bilgilere göre ise toplantıda bazı ülkeler şu şekilde fikir beyan ettiler:

İsviçre: Valla bize 2. Dünya Savaşı'nda Hitler bile dokunmadı. Bize giren çıkan pek bir şey olmaz gibi.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti: Adam ABD'deki siyahlara düşmanmış. Biz ABD'de olmadığımız için çok sorun olmaz.

Kanada: Türkiye ile mülteci pazarlığına açığız.

Suriye: Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu'nun dediği gibi: Yağarsa yağmur yağar. Biz zaten ıslanmışız.

Rusya: Bizim başkanla Trump'ın kafalar uyuşacak gibi. O yüzden herkese bizden votka!


MANŞET

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor... »

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor...

Protestolarda ülkücülerle başlayan ve Ak Gençlik ile devam eden ve çoğu kez ülke bayraklarının karıştırılması sonucu ortaya trajikomik sonuçlar çıkaran bayrak yakma olayına MEB el atıyor. Son olarak H

devamı »
MANŞET

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...” »

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...”

Hinduizm, Brahmanizm, Budizm ve daha birçok dinin yaşam alanı olan Hindistan’da kültürel zenginlik, hayatı durma noktasına getirdi. Her din için bayram tatili verilen ülkede nerdeyse çalışılacak günün

devamı »