Manşet


48 Saattir Sesi Çıkmayan Erdoğan'ın, Ak Saray'da Kurulan Kapalı Devre Televizyon Sisteminden Konuşarak Hayata Tutunduğu Öğrenildi...

48 Saattir Sesi Çıkmayan Erdoğan'ın, Ak Saray'da Kurulan Kapalı Devre Televizyon Sisteminden Konuşarak Hayata Tutunduğu Öğrenildi...
bir Kankee haberi / 9.6.2015 15:30:25

7 Haziran'da gerçekleştirilen ve AKP’nin tek başına iktidar olma gücünü kaybederek çıktığı seçimin ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı. Gün boyu kamera karşısına çıkmayan Erdoğan, gün içinde yazılı bir açıklama yapmakla yetindi. Erdoğan’ı günde ortalama 7 açılış konuşmasında görmeye alışan kamuoyunun giderek artan endişesi bugün kulislerden sızan bilgilerle bir nebze giderildi. Erdoğan’ın konuşma ihtiyacının Ak Saray’a kurulan kapalı devre televizyon sistemi ile giderilmeye çalışıldığı bildirildi.

Tansiyonunu Düzenlemek İçin Basın Toplantısı

Deneyimli gazeteci Fehmi Alptekin'in ulaştığı Erdoğan’a yakın isimlerin verdiği bilgiler son 24 saatte yaşananlara ışık tutacak nitelikteydi. İsmini vermek istemeyen bir bürokrat, sarayın tüm odalarından izlenebilecek bir kapalı devre televizyon sistemi kurulduğunu, her odaya 3-4 kişinin yerleştirildiğini, Erdoğan’ın da stüdyo haline getirilen bir odadan saraya seslendiğini belirtti. Seçim günü Erdoğan’ın 11 konuşma yaptığını bildiren bürokrat her konuşmanın sonunda odalarda anket yaptırarak tepkileri ölçtürdüğü, doğal olarak %100 memnuniyetin çıkmasıyla rahatladığını açıkladı. Bürokrat, Erdoğan’ın düzenli olarak tansiyonunun ölçüldüğünü, düşük çıkması halinde hemen bir basın toplantısı düzenleyip 3-5 gazeteci azarlatarak normale dönmesini sağladıklarını sözlerine ekledi.

1 Günde 42 Oda ve 4 Banyonun Açılışını Yapmış

Başka bir saray görevlisi, konuşmanın Erdoğan için hayati bir konu olmakla birlikte, açılış yapmanın da en az onun kadar önemli olduğunu dile getirdi. “Biliyorsunuz, ülkede açacak iğne deliği bırakmadık, seçimler de bitince panikle açılış yapılabilecek bir şeyler aradık. Aklımıza sarayın henüz kullanıma açılmamış odaları geldi.” sözleriyle Erdoğan’ın stresini azaltmak için sarayda verilen çabayı gözler önüne seren görevli şöyle devam etti “Şu ana kadar 42 oda, 4 banyonun açılışını yaptı. Allah’tan saray büyük de birkaç ay idare edecek odası var. Her odanın açılışında 100-150 kişi bulunduruyoruz.”

Gazeteci Alptekin'in ulaştığı bazı saray sakinleri de konuyla ilgili şunları söyledi:

Tolga A. (Bahçıvan): "Seçim akşamı kendisini bahçedeki güllere hitap ederken gördüm. Sabaha bütün güller solmuştu. O kadar emek, yazık..."

Emine E. (First Lady): "Kafamı sallaya sallaya bi hal oldum ay! Bir taraftan seçim sonuçlarını Bilal’e anlatmaya çalış bir taraftan bunun gönlünü et..."

Atilla U. (Yeniçeri): "Kutlama olur diye bizi çağırmışlardı. Seçim sonuçları açıklanınca bana müsaade, gidiyorum, diyemedim. Başım ağrıdı valla konuşma dinlemekten. Kesse de kurtulsam diyorum bazen."

Abemeki Mukambu (Mozambik Devlet Başkanı): "Saray ilk açıldığında gelmiştim. Çıkışı daha yeni buldum. Tam evime döneceğim, bu sefer de bana sardı. Yok ortak miting yapalım, bahçedeki gülleri açalım falan. Kurtarın beni!..."

Ferhat Ç. (Muhtar): "Mahallenin kanalizasyon alt yapısını yaptıracağı vaadiyle 2 aydır burada tutuyor. Sadece ben değil, 2 gündür de diğer muhtar arkadaşları esir aldı.Paralel yapı ve ortaklarını dinlemekten bitap düştük yemin ederim..."


MANŞET

Tübitak: İlk Bulgular Diyanet'in Fetvasının Cinler ya da Uzaylılar Tarafından Yazıldığını Gösteriyor... »

Tübitak: İlk Bulgular Diyanet'in Fetvasının Cinler ya da Uzaylılar Tarafından Yazıldığını Gösteriyor...

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yayınlanan vegündeme bomba gibi düşen“Babanın kızına şehvet duyması haram değil” fetvasıyla ilgili bir açıklama da Tübitak’tan geldi. Konuya ilişkin derin araştırma

devamı »
MANŞET

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum" »

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum"

Referandum sonuçlarındaki şaibeli durumlara CHP'nin öfkesi dinmiyor. YSK'nın hile yaptığı gerekçesiyle YSK'ya seçimin iptali talebinde bulunan CHP, bu kez de talebini reddeden YSK'ya meydan okudu."Böy

devamı »