Manşet


10 milyon Euro'luk Projeyi Başarıyla Bitiren Ekip, Patronun Düzenlediği Pizza Partisinde Çocuklar Gibi Eğlendi…

10 milyon Euro'luk Projeyi Başarıyla Bitiren Ekip, Patronun Düzenlediği Pizza Partisinde Çocuklar Gibi Eğlendi…
bir alttantire02 haberi / 15.02.2016 04:11:58

Büyük zorluklarla aldıkları yazılım işini uzun çalışmalar, ücretsiz yoğun mesailer, çoğu zaman ailelerinden ayrı kaldıkları seyahatler, ofise gelen kötü yemekler, bazen de cepten yemelerle bitiren ekip, patronlarından gelen jestin şokunu yaşadı. Hiç bir masraftan kaçınmayıp tüm ekibe karışık pizza söyleyen Cavit Umut, ekibin bu jesti çoktan hak ettiğini belirtti.

Bazen Bütün İşi Ben Yapıyormuşum Gibi Geliyor!

Yazılım firması patronu Cavit Günoğlu, "Çalışanlarımı çok seviyorum. Onlarla bir aile gibiyiz. Şimdi de 10 milyon Euro’luk bir iş bitirdik; projeyi yönet, onu tehdit et, bunun maaşından kes, diğerini fırçala derken insan yoruluyor haliyle, bazen bütün işi ben yapıyormuşum gibi geliyor. Ama yufka yürekli bi adam olarak yine kıyamadım 15 kişiye 3 büyük pizza söyledim. Kimse de korkmasın, içecekler dahil her şeyi ben karşılıyorum, gönlünüzce eğlenin.” diyerek projedeki başarılarından dolayı çalışanları tebrik etti.

Hem de Sucuk Kenar!

Bitirdikleri projede ekip şefi olarak çalışan Fırat Yazarcı, kazandırdıkları paranın ödülü olarak gelen pizzayı küçük bir ödülmüş gibi gören çalışanlara katılmadığını belirterek, “Yani adam daha ne yapsın? Bu kadar ekibe pizza değil de bir maaş ikramiye mi versin? Bu çark nasıl döner, bu şirketin masrafları nasıl karşılanır diye düşünen yok. Hem pizza deyip geçmeyin, normal değil sucuk kenarlı pizza bu. Belki patronumuzun kendi boğazından bile geçmemiştir böyle kaliteli pizza.” sözleriyle yapılan jestin çok bonkörce olduğunu vurguladı.

Zam İsteği Tatları Kaçırdı

Partinin sonuna doğru yaşanan son dilimi kim yiyecek tartışmasında galip bilek güreşi ile belirlenirken, haftaya 15 Milyon Euro’luk bir işe başlayacaklarını öğrenen çalışanlarda neşe hakimdi. Birkaç çalışanın zam isteğiyle gerilen ortamı söylediği yarım kilo tulumba tatlısı ile yatıştırmayı başaran patron Cavit Günoğlu’nun neşesi gözlerden kaçmadı.


MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız"

Adalet Bakanı'nın Almanya'ya alınmaması üzerine başlayan Türkiye-Almanya gerilimi devam ediyor. Bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye'den siyasilerin Avrupa'da miting yapması yasaklanırken, Cumhurbaşkanı Er

devamı »
MANŞET

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti... »

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle  Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti...

Gabon'da hükümet bir süredir tatsız bir sorun sebebiyle dışişlerinde büyük sorunlar yaşıyor. Disiplinsiz hareketleri yüzünden Gabon'la Fransa hükümeti arasındaki ipleri kopma noktasına getiren Gabon'u

devamı »