Bilim ve Teknik


Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."

Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."
bir antiochus haberi / 20.3.2017 16:19:08

Ülkemizde bulunan bazı büyükbaş hayvanlar bilindiği üzere ithal. Hollanda gibi bazı ülkelerle yaşanan kriz sonrası Hollanda ineğinin sütüne de güven olmamaya başladı. Bunun üzerine bir araştırma ekibi kuruldu ve ithal süt ürünlerinin hain olup olmadığı araştırıldı. 

Kanser Riski Çok Yüksek

Araştırma sonuçlarına göre Hollanda'dan gelen ineklerin sütünde kanser yapıcı birçok madde bulunuyor. Bu ineklerin çoğunun genetiğinin değiştirildiğini dikkate alan bilim adamları şu sonuca vardı: 

"Bunların alayı sahtekar. Sırf onların sütü daha iyi sanalım diye genetiğini değiştirip satmışlar. Zaten başından beri bizi sevmiyorlarmış, amaçları da bizi zehirlemekmiş. Bu ürünlerin ve hayvanların Türkiye'de yasaklanması lazım."

Ekonomik Yaptırım Nedeni

Bu konuda atılan adım henüz bir başlangıç. Hollanda'dan ithal edilen birçok ürün olduğu düşünülürse araştırmaların sonucu beklenmeden Hollanda'dan ithalatların durdurulması ihtimaller dahilinde. Aynı zamanda birçok insanın sağlığını riske atan ülkeye başka ekonomik yaptırımlar da geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. 


BİLİM VE TEKNİK

TÜİK Verilerine Göre Pikniğe Giden İnsanların %86'sı Mangal Başındaki Kişinin Daha Fazla Et Yediğini Düşünüyor. »

TÜİK Verilerine Göre Pikniğe Giden İnsanların %86'sı Mangal Başındaki Kişinin Daha Fazla Et Yediğini Düşünüyor.

Yapılan anket sonuçlarına göre, mangal başındaki kişinin, hele ki kilo problemi varsa, piknikteki diğer insanlara göre daha fazla et yediği düşünülüyor.Nuri Abi Yapmaz Öyle Şey!Güneşli günleri fırsat

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

Bilim adamları araştırdı: "Gazete okumak için girilen internette neden her defasında kendimizi video izlerken buluyoruz?" »

Bilim adamları araştırdı: "Gazete okumak için girilen internette neden her defasında kendimizi video izlerken buluyoruz?"

Yapılan araştırmalar kişinin kendini, gazete okumak veya araştırma yapmak için girdiği internette, ne hikmetse, komik veya ilginç video izlerken bulma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu."Ne demi

devamı »