Bilim ve Teknik


Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."

Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."
bir antiochus haberi / 20.03.2017 16:19:08

Ülkemizde bulunan bazı büyükbaş hayvanlar bilindiği üzere ithal. Hollanda gibi bazı ülkelerle yaşanan kriz sonrası Hollanda ineğinin sütüne de güven olmamaya başladı. Bunun üzerine bir araştırma ekibi kuruldu ve ithal süt ürünlerinin hain olup olmadığı araştırıldı. 

Kanser Riski Çok Yüksek

Araştırma sonuçlarına göre Hollanda'dan gelen ineklerin sütünde kanser yapıcı birçok madde bulunuyor. Bu ineklerin çoğunun genetiğinin değiştirildiğini dikkate alan bilim adamları şu sonuca vardı: 

"Bunların alayı sahtekar. Sırf onların sütü daha iyi sanalım diye genetiğini değiştirip satmışlar. Zaten başından beri bizi sevmiyorlarmış, amaçları da bizi zehirlemekmiş. Bu ürünlerin ve hayvanların Türkiye'de yasaklanması lazım."

Ekonomik Yaptırım Nedeni

Bu konuda atılan adım henüz bir başlangıç. Hollanda'dan ithal edilen birçok ürün olduğu düşünülürse araştırmaların sonucu beklenmeden Hollanda'dan ithalatların durdurulması ihtimaller dahilinde. Aynı zamanda birçok insanın sağlığını riske atan ülkeye başka ekonomik yaptırımlar da geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. 


BİLİM VE TEKNİK

Bilim İnsanları, Öğrencilerin Vize Haftasını Araştırdı: "Bizce de En Rahatı Mühendislik." »

Bilim İnsanları, Öğrencilerin Vize Haftasını Araştırdı: "Bizce de En Rahatı Mühendislik."

Vize haftası, öğrencilerde garip davranışların ve ruh hallerinin görüldüğü, tedirginliğin arttığı, arkadaşların arasının açıldığı hafta olarak bilinir. Duygular kontrolden çıkar, aşk ve sevgi bu dönem

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

Türk Bilim İnsanlarının Tasarladığı Yün Kazakla Çalışan Enerji Santrali, Bu Ay Hizmete Giriyor... »

Türk Bilim İnsanlarının Tasarladığı Yün Kazakla Çalışan Enerji Santrali, Bu Ay Hizmete Giriyor...

Bilindiği gibi Türkiye, enerjisinin büyük bir bölümünü ithal ediyor. Bunun önüne geçmek için HES, RES ve Nükleer santral gibi projeler yapılsa da yanlış yerlere yapılıyor ve halkın tepkisine yol açıyo

devamı »