Bilim ve Teknik


Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."

Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."
bir antiochus haberi / 20.3.2017 16:19:08

Ülkemizde bulunan bazı büyükbaş hayvanlar bilindiği üzere ithal. Hollanda gibi bazı ülkelerle yaşanan kriz sonrası Hollanda ineğinin sütüne de güven olmamaya başladı. Bunun üzerine bir araştırma ekibi kuruldu ve ithal süt ürünlerinin hain olup olmadığı araştırıldı. 

Kanser Riski Çok Yüksek

Araştırma sonuçlarına göre Hollanda'dan gelen ineklerin sütünde kanser yapıcı birçok madde bulunuyor. Bu ineklerin çoğunun genetiğinin değiştirildiğini dikkate alan bilim adamları şu sonuca vardı: 

"Bunların alayı sahtekar. Sırf onların sütü daha iyi sanalım diye genetiğini değiştirip satmışlar. Zaten başından beri bizi sevmiyorlarmış, amaçları da bizi zehirlemekmiş. Bu ürünlerin ve hayvanların Türkiye'de yasaklanması lazım."

Ekonomik Yaptırım Nedeni

Bu konuda atılan adım henüz bir başlangıç. Hollanda'dan ithal edilen birçok ürün olduğu düşünülürse araştırmaların sonucu beklenmeden Hollanda'dan ithalatların durdurulması ihtimaller dahilinde. Aynı zamanda birçok insanın sağlığını riske atan ülkeye başka ekonomik yaptırımlar da geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. 


BİLİM VE TEKNİK

Araştırmalara Göre Atmosferdeki Gazların Güncel Oranı Şöyle: %76 Azot, %19 Oksijen, %5 Sinek İlacı... »

Araştırmalara Göre Atmosferdeki Gazların Güncel Oranı Şöyle: %76 Azot, %19 Oksijen,  %5 Sinek İlacı...

Yazın gelmesiyle beraber artan sinek ve sivrisinek nüfusu, sinek kovucu spreylerin satışında patlamaya neden oldu. Bunun yanı sıra, büyükşehirlerde başta olmak üzere birçok belediye, ilaçlama çalışmal

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

Bilim İnsanları Türk Halkının Zaafını Ortaya Koydu: Neden Her Şeye Rağmen Ekmek Yiyoruz? »

Bilim İnsanları Türk Halkının Zaafını Ortaya Koydu: Neden Her Şeye Rağmen Ekmek Yiyoruz?

Bitmek bilmeyen uyarılar, yasal düzenlemeler, skandallar ve Canan Karatay'a rağmen ekmek, halen kutsal nimet ve ana gıda maddesi.Uyarılardan BıktıkAraştırmacılar, çoğu kişinin dikkatsizce ekmek yeme n

devamı »