Bilim ve Teknik


Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."

Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."
bir antiochus haberi / 20.03.2017 16:19:08

Ülkemizde bulunan bazı büyükbaş hayvanlar bilindiği üzere ithal. Hollanda gibi bazı ülkelerle yaşanan kriz sonrası Hollanda ineğinin sütüne de güven olmamaya başladı. Bunun üzerine bir araştırma ekibi kuruldu ve ithal süt ürünlerinin hain olup olmadığı araştırıldı. 

Kanser Riski Çok Yüksek

Araştırma sonuçlarına göre Hollanda'dan gelen ineklerin sütünde kanser yapıcı birçok madde bulunuyor. Bu ineklerin çoğunun genetiğinin değiştirildiğini dikkate alan bilim adamları şu sonuca vardı: 

"Bunların alayı sahtekar. Sırf onların sütü daha iyi sanalım diye genetiğini değiştirip satmışlar. Zaten başından beri bizi sevmiyorlarmış, amaçları da bizi zehirlemekmiş. Bu ürünlerin ve hayvanların Türkiye'de yasaklanması lazım."

Ekonomik Yaptırım Nedeni

Bu konuda atılan adım henüz bir başlangıç. Hollanda'dan ithal edilen birçok ürün olduğu düşünülürse araştırmaların sonucu beklenmeden Hollanda'dan ithalatların durdurulması ihtimaller dahilinde. Aynı zamanda birçok insanın sağlığını riske atan ülkeye başka ekonomik yaptırımlar da geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. 


BİLİM VE TEKNİK

Tübitak'tan çılgın proje: Kendiliğinden mezarlığa giden tabut. »

Tübitak'tan çılgın proje:  Kendiliğinden mezarlığa giden tabut.

Her geçen gün sorunlarımızı çözmek adına birbirinden önemli projeler geliştiren Tübitak'ın son projesi, kendiliğinden mezarlığa giden tabut oldu. Ayet okunmuş fasulye ile başlayıp, Kapı Sinyal Bandı i

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

Terörle Mücadelede Kınamanın Etkisini Araştıran Bilim İnsanları Açıkladı : Teröristlerin Morali Bozulmuyor Değil! »

Terörle Mücadelede Kınamanın Etkisini Araştıran Bilim İnsanları Açıkladı : Teröristlerin Morali Bozulmuyor Değil!

Yakın zamanda Türkiye'de beş, dünyanın çeşitli bölgelerinde ise sayısız bombalı terör saldırısı yaşandı. Her saldırıdan sonra dünyanın dört bir yanından kınama ve teröre lanet mesajları yağdı. Peki bu

devamı »