Bilim ve Teknik


Tübitak'tan çılgın proje: Kendiliğinden mezarlığa giden tabut.

Tübitak'tan çılgın proje:  Kendiliğinden mezarlığa giden tabut.
bir xzeke haberi / 11.1.2016 16:55:57

   Her geçen gün sorunlarımızı çözmek adına birbirinden önemli projeler geliştiren Tübitak'ın son projesi, kendiliğinden mezarlığa giden tabut oldu. Ayet okunmuş fasulye ile başlayıp, Kapı Sinyal Bandı ile hızlanan önemli projelere imza atan Tübitak'ta hedef, tabut projesi ile devrim yapmak.


     "İmkansız diye bir şey yoktur, keşfedilmeyi bekleyen olasılıklar vardır." diyerek söze başlayan yetkili, önümüzdeki dönemde yeni bir çok keşfin sinyali verirken, tabut projesinin nasıl ortaya çıktığını ve nasıl çalıştığını ise şu sözlerle açıkladı.

    Biz Geleneklerine Bağlı Bir Toplumuz

   Yetkili: "Bizde geleneklerine bağlı bir toplumuz.Bizde ölülerimizin cenaze namazı kılındıktan sonra mezarlığa hep birlikte götürme gibi bir durum var. Ve bu da özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde trafik yoğunluğuna, konvoyların bozulmasına yol açıyor. Toros V2 adını verdiğimiz bu tabut ile artık böyle dertlerimiz kalmayacak.Herkes istediği yoldan mezarlığa gidebilir. Cenaze kendiliğinden orada olacaktır."


    İçinde Yok Yok!

   Yol durumunu sorgulayarak en kısa sürede mezarlığa gidebilen tabutun içinde ayrıca; trafik ışıklarında bekleme, gece görüşü gibi bir çok özellik bulunurken, imamın geç kalması halinde Kur'an okuması ise en büyük artılarından biri.


   2020'de seri üretimine başlanacak tabutlar için vatandaşın tepkisi ne olacak bilinmez fakat kapalı kapılar ardında projeye tüm İslam ülkelerinden destek geldiği konuşuluyor.BİLİM VE TEKNİK

Bilim İnsanları, Öğrencilerin Vize Haftasını Araştırdı: "Bizce de En Rahatı Mühendislik." »

Bilim İnsanları, Öğrencilerin Vize Haftasını Araştırdı: "Bizce de En Rahatı Mühendislik."

Vize haftası, öğrencilerde garip davranışların ve ruh hallerinin görüldüğü, tedirginliğin arttığı, arkadaşların arasının açıldığı hafta olarak bilinir. Duygular kontrolden çıkar, aşk ve sevgi bu dönem

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

Bilim adamları araştırdı: "Gazete okumak için girilen internette neden her defasında kendimizi video izlerken buluyoruz?" »

Bilim adamları araştırdı: "Gazete okumak için girilen internette neden her defasında kendimizi video izlerken buluyoruz?"

Yapılan araştırmalar kişinin kendini, gazete okumak veya araştırma yapmak için girdiği internette, ne hikmetse, komik veya ilginç video izlerken bulma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu."Ne demi

devamı »