Bilim ve Teknik


Tübitak'tan çılgın proje: Kendiliğinden mezarlığa giden tabut.

Tübitak'tan çılgın proje:  Kendiliğinden mezarlığa giden tabut.
bir xzeke haberi / 11.01.2016 16:55:57

   Her geçen gün sorunlarımızı çözmek adına birbirinden önemli projeler geliştiren Tübitak'ın son projesi, kendiliğinden mezarlığa giden tabut oldu. Ayet okunmuş fasulye ile başlayıp, Kapı Sinyal Bandı ile hızlanan önemli projelere imza atan Tübitak'ta hedef, tabut projesi ile devrim yapmak.


     "İmkansız diye bir şey yoktur, keşfedilmeyi bekleyen olasılıklar vardır." diyerek söze başlayan yetkili, önümüzdeki dönemde yeni bir çok keşfin sinyali verirken, tabut projesinin nasıl ortaya çıktığını ve nasıl çalıştığını ise şu sözlerle açıkladı.

    Biz Geleneklerine Bağlı Bir Toplumuz

   Yetkili: "Bizde geleneklerine bağlı bir toplumuz.Bizde ölülerimizin cenaze namazı kılındıktan sonra mezarlığa hep birlikte götürme gibi bir durum var. Ve bu da özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde trafik yoğunluğuna, konvoyların bozulmasına yol açıyor. Toros V2 adını verdiğimiz bu tabut ile artık böyle dertlerimiz kalmayacak.Herkes istediği yoldan mezarlığa gidebilir. Cenaze kendiliğinden orada olacaktır."


    İçinde Yok Yok!

   Yol durumunu sorgulayarak en kısa sürede mezarlığa gidebilen tabutun içinde ayrıca; trafik ışıklarında bekleme, gece görüşü gibi bir çok özellik bulunurken, imamın geç kalması halinde Kur'an okuması ise en büyük artılarından biri.


   2020'de seri üretimine başlanacak tabutlar için vatandaşın tepkisi ne olacak bilinmez fakat kapalı kapılar ardında projeye tüm İslam ülkelerinden destek geldiği konuşuluyor.BİLİM VE TEKNİK

Bilimsel çalışmalar; şarjı %10'un altına düşen insanlarda tükenmişlik sendromuna yakalanma riskinin arttığını gösteriyor. »

Bilimsel çalışmalar; şarjı %10'un altına düşen insanlarda tükenmişlik sendromuna yakalanma riskinin arttığını gösteriyor.

Araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, telefon şarjının bitmesi insanda psikolojik çöküntülere sebep oluyor.Ne Yorum Yaptı!Bilim adamları, şarj bitimi sonrası, "Sosyal medyada neler oluyor?", "Gö

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

Araştırmalara Göre Atmosferdeki Gazların Güncel Oranı Şöyle: %76 Azot, %19 Oksijen, %5 Sinek İlacı... »

Araştırmalara Göre Atmosferdeki Gazların Güncel Oranı Şöyle: %76 Azot, %19 Oksijen,  %5 Sinek İlacı...

Yazın gelmesiyle beraber artan sinek ve sivrisinek nüfusu, sinek kovucu spreylerin satışında patlamaya neden oldu. Bunun yanı sıra, büyükşehirlerde başta olmak üzere birçok belediye, ilaçlama çalışmal

devamı »