Bilim ve Teknik


Tübitak, Siber Güvenlikte vazgeçilmez savunma sisteminin "Format!" olduğunu açıkladı...

Tübitak, Siber Güvenlikte vazgeçilmez savunma sisteminin "Format!" olduğunu açıkladı...
bir alttantire02 haberi / 4.1.2016 19:08:35

Günümüz teknoloji ortamında virüsler, solucanlar, DDos atakları, network saldırıları gibi bilgisayarımıza zarar veren ve düzgün çalışmasını engelleyen saldırı tipleri mevcut..Anlaşılabilir bir dille konuşmak gerekirse; hani facebook'a, twitter'a giriyorsunuz, internet yavaş çalışıyor hani, bilgisayar kasıyor açmıyor oyunları, görüntü kayıyor falan. İşte bu durumlarda antivirüs yazılımı kullanmak yerine hala en tercih edilen çözümün FORMAT olduğu bilim adamları tarafından tespit edildi.

Neden Format!

Antivirüs yazılımlarının basit ara yüzlerine rağmen geleneklerinden vazgeçmeyenler, "Geçen bizim amcaoğlunada bulaşmıştı bastı formatı düzeldi." önerisinden etkilenerek bu yolu tercih etmeye devam ediyor.

10 Yıldır Format Atmadım Hala Çalışıyor! 

Bu arada, bilim insanları çok uzun süreli format atmadığını hala kullandığını ifade eden insanların bahsettikleri şeyin "Küçük Ev Aleti" olma ihtimalinin yüksek olduğu açıklandı.


BİLİM VE TEKNİK

Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..." »

Türk Bilim İnsanları, Yaptığı Araştırmayla Büyük Oyunu Bozdu: "Hollanda İneğinin Sütü Kanser Yapıyor..."

Ülkemizde bulunan bazı büyükbaş hayvanlar bilindiği üzere ithal. Hollanda gibi bazı ülkelerle yaşanan kriz sonrası Hollanda ineğinin sütüne de güven olmamaya başladı. Bunun üzerine bir araştırma ekibi

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

TÜİK Verilerine Göre Pikniğe Giden İnsanların %86'sı Mangal Başındaki Kişinin Daha Fazla Et Yediğini Düşünüyor. »

TÜİK Verilerine Göre Pikniğe Giden İnsanların %86'sı Mangal Başındaki Kişinin Daha Fazla Et Yediğini Düşünüyor.

Yapılan anket sonuçlarına göre, mangal başındaki kişinin, hele ki kilo problemi varsa, piknikteki diğer insanlara göre daha fazla et yediği düşünülüyor.Nuri Abi Yapmaz Öyle Şey!Güneşli günleri fırsat

devamı »