Bilim ve Teknik


Tübitak, Siber Güvenlikte vazgeçilmez savunma sisteminin "Format!" olduğunu açıkladı...

Tübitak, Siber Güvenlikte vazgeçilmez savunma sisteminin "Format!" olduğunu açıkladı...
bir alttantire02 haberi / 4.1.2016 19:08:35

Günümüz teknoloji ortamında virüsler, solucanlar, DDos atakları, network saldırıları gibi bilgisayarımıza zarar veren ve düzgün çalışmasını engelleyen saldırı tipleri mevcut..Anlaşılabilir bir dille konuşmak gerekirse; hani facebook'a, twitter'a giriyorsunuz, internet yavaş çalışıyor hani, bilgisayar kasıyor açmıyor oyunları, görüntü kayıyor falan. İşte bu durumlarda antivirüs yazılımı kullanmak yerine hala en tercih edilen çözümün FORMAT olduğu bilim adamları tarafından tespit edildi.

Neden Format!

Antivirüs yazılımlarının basit ara yüzlerine rağmen geleneklerinden vazgeçmeyenler, "Geçen bizim amcaoğlunada bulaşmıştı bastı formatı düzeldi." önerisinden etkilenerek bu yolu tercih etmeye devam ediyor.

10 Yıldır Format Atmadım Hala Çalışıyor! 

Bu arada, bilim insanları çok uzun süreli format atmadığını hala kullandığını ifade eden insanların bahsettikleri şeyin "Küçük Ev Aleti" olma ihtimalinin yüksek olduğu açıklandı.


BİLİM VE TEKNİK

Terörle Mücadelede Kınamanın Etkisini Araştıran Bilim İnsanları Açıkladı : Teröristlerin Morali Bozulmuyor Değil! »

Terörle Mücadelede Kınamanın Etkisini Araştıran Bilim İnsanları Açıkladı : Teröristlerin Morali Bozulmuyor Değil!

Yakın zamanda Türkiye'de beş, dünyanın çeşitli bölgelerinde ise sayısız bombalı terör saldırısı yaşandı. Her saldırıdan sonra dünyanın dört bir yanından kınama ve teröre lanet mesajları yağdı. Peki bu

devamı »
BİLİM VE TEKNİK

TÜİK Verilerine Göre Pikniğe Giden İnsanların %86'sı Mangal Başındaki Kişinin Daha Fazla Et Yediğini Düşünüyor. »

TÜİK Verilerine Göre Pikniğe Giden İnsanların %86'sı Mangal Başındaki Kişinin Daha Fazla Et Yediğini Düşünüyor.

Yapılan anket sonuçlarına göre, mangal başındaki kişinin, hele ki kilo problemi varsa, piknikteki diğer insanlara göre daha fazla et yediği düşünülüyor.Nuri Abi Yapmaz Öyle Şey!Güneşli günleri fırsat

devamı »